AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYPADKI. Zginęły starsze kobiety

DATA: 9 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W wypadku na ul. Częstochowskiej zginęła starsza kobieta. Fot. KMP w Kaliszu.

  Do dwóch śmiertelnych wypadków, w których zginęły starsze kobiety doszło w ostatnim czasie w Kaliszu.

  Pierwszy z wypadków zdarzył się w sobotę 5 stycznia po godz. 12:00 przy ul. Częstochowskiej. 27-letni kierowca osobowego seata leon potrącił przechodzącą przez jezdnię na pasach 81-letnią starszą kobietę. Piesza po wypadku została przewieziona do szpitala, jednak w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Sprawca wypadku był trzeźwy. 

  Do kolejnego śmiertelnego wypadku z udziałem starszej kobiety doszło we wtorek wieczorem ok. godz. 19.30 na ulicy Legionów na wysokości marketu Netto. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta przechodziła przez ulicę w miejscu nieoznakowanym. Została wtedy potrącona przez samochód jadący w stronę ulicy Ułańskiej. Sprawca wypadku uciekł, ale na miejscu zdarzenia pozostawił urwaną tablicę rejestracyjną i fragmenty karoserii. Poszkodowana w wypadku 86-letnia kaliszanka zmarła po przewiezieniu do szpitala.

  Zatrzymanie sprawcy śmiertelnego wypadku na Legionów było tylko kwestią czasu. Okazał się nim 43-latek, który w momencie zatrzymania był pasażerem citroena. Autem kierował wówczas 27-letni kaliszanina. Sprawcę złapano na jednej ze stacji paliw przy alei Wojska Polskiego. - Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi - mówi podkom. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Kierowca osobówki miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 43-latek blisko 2 promile

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.