AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEGI. Ruszyły zapisy do drugiej edycji Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019

DATA: 23 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  27 kwietnia w Cekowie-Kolonii rozpocznie się Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019, które składa się składa się z czterech biegów na różnych dystansach, wiodących trasami powiatu kaliskiego.

  Grand Prix Ziemi Kaliskiej składa się z czterech biegów na różnych dystansach, które wiodą trasami zlokalizowanymi w powiecie kaliskim. Pasjonaci sportu rozpoczną w Cekowie-Kolonii. Tam będą sprawdzać swoją tegoroczną formę na dystansie 5 kilometrów.

  Niespełna miesiąc później, sportowcy zapewne licznie pojawią się na terenach w Starym Kiączynie, tuż obok Stawiszyna. Tym razem, śmiałkowie zmierzą się w biegu głównym na dystansie 15 kilometrów.

  Czasu na wytchnienie dużo nie będzie. Już 9 czerwca po raz pierwszy w historii zostanie przeprowadzony "Bieg Chrystowskich". Nowe wydarzenie biegowe odbędzie się w gminie Opatówek. Wiadomo już, że zawodnicy w tym dniu przemierzą 10 kilometrów, a start i meta będą zlokalizowane tuż obok sztandarowego miejsca na mapie powiatu kaliskiego - Pałacu Tłokinia.

  Finalnym akcentem tegorocznych zmagań będzie tym razem - jak zgodnie wskazują uczestnicy - najtrudniejszy z biegów wchodzących w skład cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Mowa oczywiście o zmaganiach w ramach "IV Cross Półmaratonu Murowaniec Baster-Run 2019". To właśnie wokół zbiornika zaporowego Murowaniec biegacze spróbują swoich sił na dystansie półmaratońskim. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie. Tym bardziej, że prawdopodobnie w Murowańcu rozstrzygną się tak naprawdę losy bieżącej edycji Grand Prix. Półmaraton jest bowiem biegiem, w którym można najwięcej zyskać, ale i bardzo wiele stracić.

  W zeszłym roku Grand Prix Ziemi Kaliskiej zdominowała dwójka biegaczy. W zmaganiach mężczyzn poza zasięgiem konkurencji był Mateusz Łańduch (BASTER TEAM). Wśród Pań zdecydowane zwycięstwo odniosła Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Czy w tym roku będzie podobnie i znów ta dwójka będzie poza zasięgiem pozostałych biegaczy? Na to pytanie odpowiedź uzyskamy wraz z końcem sierpnia nad malowniczym zalewem Murowaniec.

  Organizatorzy oprócz biegów głównych, wprowadzają także dodatkowe atrakcje. Zarówno dla osób, które lubią biegać rekreacyjnie, a także dla dzieci. W każdej ze wspomnianych lokalizacji odbędą się biegi dziecięco-młodzieżowe. W Stawiszynie oprócz biegu głównego na dystansie 15 kilometrów, biegacze będą mogli także spróbować swoich sił na krótszych dystansach 5 i 10 kilometrów. To wszystko ma zachęcać do sportowego spędzania czasu także osoby, które uprawiają sport dla czystej przyjemności, niekoniecznie nastawiając się na "wykręcenie" dobrego czasu czy przmierzenie dużego dystansu. Z biegania może bowiem cieszyć się każdy, nie tylko osoby przejawiające zacięcie typowo zawodnicze. Dla biegaczy przygotowujemy także atrakcję kolekcjonerską. Komplet medali tegorocznej edycji utworzy herb Powiatu Kaliskiego.

   

  W chwili obecnej uruchomione zostały zapisy na biegi w Cekowie i Stawiszynie.

   

  GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019

  1. XXIX Biegi Ulicze "Wiosna Cekowska" - 27 kwietnia 2019 r. - Ceków-Kolonia - Bieg Główny 5 kilometrów

  Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/xxix-biegi-uliczne-wiosna-cekowska-2019

  2. II Bieg Stawiszyn 5-10-15 - 26 maja 2019 r. - Stawiszyn - Bieg Główny 15 kilometrów

  Link do zawodów: https://www.foxter-sport.pl/bieg-stawiszyn-5-10-15-2019

  3. I Bieg Chrystowskich - 9 czerwca 2019 r. - Tłokinia Kościelna - Bieg Główny ok. 10 kilometrów

  4. IV Cross Półmaraton Murowaniec BASTER-RUN 2019 - 31 sierpnia 2019 r. - Murowaniec - Bieg Główny 21 kilometrów

   

  LINK DO GRAND PRIX ZIEMI KALISKIEJ 2019: https://foxter-sport.pl/grandprix/grand-prix-powiatu-kaliskiego-2019

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.