AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Bezpiecznie w Aquaparku

DATA: 23 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kiedy Aquapark opuszcza ostatni gość, ratownicy nie kończą pracy, rozpoczynają szkolenie. Wszystko po to, by każdemu użytkownikowi basenów zapewnić maksimum bezpieczeństwa.

  Każdego dnia nawet 14 ratowników wodnych czuwa nad bezpieczeństwem kąpiących się w kaliskim Aquaparku. To bardzo odpowiedzialna i wymagająca praca. Aby ułatwić ją ratownikom, wzbogacać ich wiedzę i umiejętności, Spółka organizuje cykliczne szkolenia.

  Na początku roku do zespołu ratowniczego dołączyli nowi członkowie z uprawnieniami państwowymi, którzy ukończyli kurs ratowniczy oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w myśl ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. - Młodzi ratownicy szybko zaaklimatyzowali się na hali basenowej ucząc się od swoich starszych kolegów. To również dla nich, w piątek, tuż po godzinie 22.00 rozpoczął się trening praktyczny. Na potrzeby szkoleniowe
  zainscenizowano różne sytuacje, które absorbowały wszystkich ratowników - mówi Sławomir Lasiecki, wiceprezes zarządu Aquapark Kalisz. - Tematyka ostatniego szkolenia obejmowała kwalifikowaną pierwszą pomoc w podejrzeniu urazu kręgosłupa, utraty przytomności czy zaniku krążenia i podjęcie odpowiednich czynności KPP oraz doskonalenie procedur bezpieczeństwa, dostosowując wiedzę i umiejętności do warunków występujących w naszym obiekcie - informuje.

  Szkolenia kadry ratowniczej odbywają się cyklicznie, podnoszą one gotowość ratowników do prawidłowej reakcji na zagrożenie i szybkiego, poprawnego udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Analizowane są różne możliwe zagrożenia i poszukiwane najlepsze rozwiązania w danej sytuacji. Symulowane zdarzenie może nigdy nie mieć miejsca, jednak ratownicy muszą być zawsze na nie gotowi. - Naszym priorytetem jest wysoki standard usług. Stawiamy na wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę. Wzajemne przekazywanie informacji, spostrzeżeń, czy dzielenie się doświadczeniem przynosi wymierne korzyści - podkreśla Radosław Janczak, prezes zarządu Aquapark Kalisz. - Bardzo cieszy fakt, iż do zespołu dołączyło wielu nowych ratowników, w tym pracownicy Spółki zatrudnieni na innych stanowiskach. Ja również zdecydowałem się na udział w kursach pozyskując w grudniu 2018 roku tytuł ratownika wodnego i ratownika KPP. Dzięki temu aktywnie uczestniczę w pracy zespołu ratowników w kaliskim Aquaparku - dodaje.

  Wiosną 2019 roku odbędą się kolejne kursy dla osób, które chciałyby zostać ratownikiem wodnym i dołączyć do zespołu w kaliskim Aquaparku.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.