PIŁKA RĘCZNA. Energa w ćwierćfinale! Górnik już czeka

DATA: 23 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Górnik Zabrze będzie kolejnym rywalem Energi MKS w Pucharze Polski.

Szczypiorniści Energi MKS awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski. W nim zagrają z Górnikiem Zabrze!

Kaliszanie idą w pucharze jak burza. Najpierw pokonali u siebie drużynę z Kwidzyna a teraz wygrali na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków, który w lidze pokonał ich w Arenie. We wtorkowym spotkaniu goście szybko narzucili rywalom swój rytm gry. Już w pierwszym kwadransie MKS prowadził kilkoma bramkami, a na przerwę schodził prowadząc 18:11.

W drugiej połowie Piotrkowianin wprawdzie zmniejszył na chwilę prowadzenie MKS-u (było 23:19 dla gości), ale w końcówce Bartosz Wojdak zdobył trzy bramki dla MKS-u. Energa wygrała pucharowe spotkanie w Piotrkowie 33:28 i awansowała w dobrym stylu do ćwierćfinału Pucharu Polski. W nim zmierzy się z wiceliderem Superligi, Górnikiem Zabrze. To spotkanie obędzie się już w najbliższy weekend w Arenie.