AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Wzmocnienia Energi. W piątek mecz z Legionovią

DATA: 11 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ewelina Brzezińska podpisała kontrakt z MKS-em. Z prawej prezes Błażej Wojtyła.

  Dwie nowe siatkarki wzmocniły w styczniu drużynę Energi MKS Kalisz.

  To byłe reprezentantki Polski. Pierwszą z nich jest Anna Miros z domu Podolec, a drugą Ewelina Brzezińska z domu Sieczka. Z klubem trenuje też Katarzyna Wawrzyniak, która z Energą MKS Kalisz zdobyła w ubiegłym sezonie mistrzostwo I ligi. Anna Miros jest atakującą a w kadrze rozegrała 171 spotkań. - Największym sukcesem Ani, było zdobycie Mistrzostwa Europy w 2003 roku, oraz udział w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz. - W bogatej karierze klubowej dwukrotnie zdobyła Mistrzostwo i Puchar Polski oraz w 2009 roku Puchar CEV.

  Miros do MKS-u przeniosła się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.
  Z kolei Ewelina Brzezińska w reprezentacji rozegrała 28 meczów. Swoją profesjonalną karierę rozpoczęła w MKS-ie Dąbrowie Górniczej, a następnie reprezentowała czołowe kluby Ligi Siatkówki Kobiet: Atom Trefl Sopot, BKS Aluprof Bielsko-Biała, Impel Wrocław, Budowlani Łódź oraz Trefl Proxima Kraków. W 2010 roku zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, 2011 i 2014 srebrny medal. Najlepszym sezonem dla zawodniczki był 2012 rok, w którym zdobyła Mistrzostwo Polski oraz srebrny medal Pucharu Polski. Ostatni sezon spędziła we Włoszech, występujące w Serie A2 Sigel Marsala Volley zajmujące ostatnie miejsce w grupie B tej ligi.

  Nowe zawodniczki Energi mają zagrać w MKS-ie w piątkowym meczu z Legionowią Legionowo. Początek tego spotkania o godz. 18.30 w hali Arena.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.