AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POWIAT. Spotkanie noworoczne przyjaciół powiatu

DATA: 11 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas spotkania nie zabrakło noworocznych toastów. Fot. Starostwo Powiatowe.

  W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie noworoczne.

  Spotkanie Noworoczne na stałe wpisało się do Kalendarza Wydarzeń Powiatowych. To szczególne spotkanie organizowane tradycyjnie w okolicy Święta Trzech Króli, które stanowi okazję, by wspólnie podsumować miniony rok i podziękować za współpracę.

  W spotkanie na zaproszenie Starosty Krzysztofa Nosala, Przewodniczącego Rady Jana Adama Kłysza i Wicestarosty Zbigiwa Słodowego odpowedzieli duchowni z Biskupem Pomocniczym Dicezji Kaliskiej Łukaszem Buzunem na czele, parlamentarzyści, władze miasta Kalisza, władze gmin powiatu kaliskiego oraz sąsiednich i zaprzyjaźnionych samorządów, radni i władze powiatu kaliskiego, a także samorządowcy województwa wielkopolskiego, powiatowo-miejskich służb i straży oraz dyrektorzy i pracownicy powiatowych jednostek organizacyjnych. Poczęstunek dla gości przygotowali natomiast uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. - W zeszłym roku mieliśmy rekordowy, prawie 100 milionowy budżet w naszym powiecie - mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - W zeszłym roku wspólnie również przeżywaliśmy wspaniałą 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Uczciliśmy ten jubileusz bardzo godnie. W tym czasie powstało wiele pamiątek utrwalających te ogromnej wagi wydarzenia. Dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy się w to włączyli. Nie byłoby to możliwe bez wyrozumiałości samorządów gminnych, które wspomagały nasze inwestycje, bez szczodrości samorządu Województwa Wielkopolskiego, ale gdyby także nie było dobrej współpracy z administracją rządową. To przełożyło się na to, że mogliśmy zrobić wiele dla naszej małej ojczyzny i godnie przeżyć rok wielkich rocznic.

  Otwartość w zakresie współpracy Miasta Kalisza z Powiatem Kaliskim i gminami zadeklarował prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. - Chciałbym życzyć Państwu, żebyśmy byli w stanie mimo różnych barw politycznych wspólnie pracować na rzecz całej południowej Wielkopolski - powiedział prezydent Kinastowski. - Mam nadzieję, że ta współpraca będzie układała się pozytywnie także w ramach Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Jako Prezydent Miasta Kalisza deklaruję pełne otwarcie. Proponuję nowe otwarcie na współpracę ze Starostwem i Gminami. Mam nadzieję, że ta współpraca dla nas wszystkich, a przede wszystkim dla mieszkańców, będzie się bardzo dobrze układała.

  Oficjalna część Spotkania Noworocznego zakończyła się życzeniami i toastem noworocznym wzniesionym przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza. Tradycyjne kolędy oraz świateczne utwory przygotowali wokaliści zespołu "The Sunday Singers" - Dorota Wróblewska, Eryk Szolc i Adam Michalak.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.