AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Scholowa Grand Prix dla Discantus

DATA: 27 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Zespół „Discantus” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, którym kieruje Barbara Czypul zdobył Grand Prix 41. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”.

  Jak każdego roku Kalisz, na blisko tydzień, stał się polską stolicą muzyki dawnej. Do naszego miasta przyjechały zespoły wykonujące muzykę średniowiecza, renesansu i baroku. Artyści walczyli o najważniejsze w ich sztuce nagrody. Przez kilka dni rywalizowali o złote, srebrne i brązowe Harfy Eola oraz bursztynową statuetkę.
  Laureaci odebrali nagrody z rąk: Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Kalisza oraz przedstawicieli władz wojewódzkich, reprezentantów środowisk kulturalnych, jurorów, sponsorów i partnerów festiwalu.

  Najwięcej powodów do radości miał zespół „Discantus” z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni, któremu jury, pod przewodnictwem dr Agaty Sapiechy, postanowiło przyznać Grand Prix festiwalu.

  Specjalne podziękowania otrzymała także Małgorzata Jackowska, prezes Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”.

  Uroczystego zamknięcia festiwalu dokonał prezydent Krystian Kinastowski, który podziękował wszystkim za wspaniałą muzyczną ucztę: - Kaliskie święto muzyki dawnej dobiegło końca. Serdecznie gratuluję laureatom festiwalowych nagród, ale też wszystkim - bez wyjątku - uczestnikom tegorocznej scholi. Dziękuję za waszą obecność i emocje, których nam dostarczacie. Za to, że również ja mogłem dołączyć do wyjątkowej, muzyczno-plastycznej scholowej rodziny. Gratuluję i dziękuję organizatorom, członkom festiwalowego jury, mecenasom i wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w przygotowanie kolejnej edycji festiwalu. Drodzy Scholowicze, mam nadzieję, że Kalisz ugościł państwa godnie i że z przyjemnością wrócicie tu za rok. 41. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” uważam za zamknięty!

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.