AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Finał WOŚP

DATA: 14 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas kaliskiego finału wylicytowano m.in. rejs po Prośnie z prezydentem Kinastowskim. Fot. kalisz.pl

  Koncerty, licytacje, Światełko do Nieba oraz Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów Kalisz-Warszawa to atrakcje towarzyszące tegorocznemu kaliskiemu fnałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

   

  W tym roku WOŚP zagrała już 27 raz w Kaliszu, powiecie kaliskim i całej Polsce. Kaliszanie, jak co roku pokazali, że mają gorące serca i chętnie wrzucali pieniądze do puszek wielkoorkiestrowych wolontariuszy. Orkiestra grała w naszym mieście w niedzielę do późnych godzin wieczornych, a główną atrakcją muzyczną był koncert Kasi Popowskiej z zespołem. Pełen atrakcji wieczór upłynął pod znakiem pokazów, koncertów i obowiązkowych licytacji. Te ostatnie po raz kolejny brawurowo prowadził niezmordowany Sławek Janelt, z wspierającym go Mirosławem Przybyłą, szefem OSRiR. Entuzjaści orkiestrowej idei mogli wylicytować m.in. unikatowe bilety KLA, spersonalizowaną kartę mieszkańca, rejs po Prośnie i kolację z prezydentem Krystianem Kinastowskim oraz mecz tenisa ziemnego z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem. Te dwie ostatnie propozycje zostały wylicytowane za kolejno 2000 i 900 złotych. - Rejs po Prośnie sprzedany! Ogromnie się cieszę, że licytacja podczas kaliskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyła się sukcesem. Pani Joanno, wielkie dzięki! Niebagatelna kwota 2000 złotych to piękna cegiełka, którą dokłada pani do wielkiego, wartościowego dzieła, jakim jest WOŚP. Serdecznie dziękuję również pozostałym uczestnikom licytacji, a także zwycięzcy aukcji, której przedmiotem był mecz tenisa z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem. Dziękuję organizatorom i wszystkim osobom, które w jakiejkolwiek formie włączyły się w przygotowanie kolejnej edycji tej szczytnej akcji. Szczególne słowa uznania kieruję w stronę wolontariuszy, którzy nie bacząc na mało sprzyjającą aurę, przemierzali z puszkami ulice naszego miasta i oczywiście do kaliszan, na których otwarte serca i hojność zawsze można liczyć. Ludzie są największą wartością tego miasta - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

  Punktualnie o godz. 20.00 zgromadzeni w Arenie uczestnicy 27. finału obejrzeli pokaz sztucznych ogni Światełko do Nieba. Po nim na scenie pojawił się Adam Stańczyk. Główną atrakcją muzyczną tegorocznego finału był koncert Kasi Popowskiej z zespołem.

  Wcześniej, bo już o godz. 9.00 rano sprzed Starostwa Powiatowego na trasę wyruszyła 19. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów Kalisz-Warszawa. W sumie 13 uczestników sztafety, wśród których znaleźli się m.in. starosta kaliski Krzysztof Nosal, prezes Coliana Jan Kolański oraz niestrudzony propagator kolarstwa Bronisław Krakus (szef sztafety) pokonało na rowerach 260 km. Po dotarciu do stolicy kaliscy kolarze przekazali w studiu TVN na licytacje dwa kosze słodyczy przygotowane przez Colian oraz bombonierkę gigant ze śliwki nałęczowskiej w czekoladzie o wymiarach 1,5m x 1m x 30 cm i wadze 11 kg. Zamknięta zbiórka przed niedzielnym finałem odbyła się też w szkołach powiatu kaliskiego.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.