SIATKÓWKA. Zacięty mecz z Pałacem. Wróciły na dobry tor

DATA: 28 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrały z Pałacem Bydgoszcz. Fot. LSK.

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie odniosły siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki, po zawirowaniach w pierwszej fazie sezonu i zmianie trenera oraz wzmocnienach wróciły w końcu na dobry tor. Do zespołu dołączyły trzy nowe siatkarki Anna Miros (dawniej Podolec), Ewelina Brzezińska (dawiej Sieczka) i kanadyjka Alicja Ogoms. Efekty pracy nowego trenera Jacka Pasińskiego widać było już w piątek, kiedy to kaliszanki pokonały na wyjeździe Pałac Bydgoszcz. To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo siatkarek Energi na wyjeździe w LSK.

W pierwszym secie miejscowe prowadziły już 21:17, ale podopieczne Jacka Pasińskiego doprowadziły do remisu, trzykrotnie zatrzymując rywalki na siatce. W grze na przewagi lepsze okazały się bydgoszczanki, gdy Marta Ziółkowska popisała się blokiem a Pałac wygrał pierwszego seta na przewagi 26:24.

W kolejnych setach górą były jednak kaliszanki. Drugą odsłonę kaliszanki rozpoczęły od prowadzenia 5:0 a w końcówce prowadziły 23:19, by wygrać na przewagi 27:25. Trzeci set to nadal dobry atak i serwis przyjezdnych, które wygrały tę partię do 20.

Na początku czwartego seta Pałac powalczył i objął nawet prowadzenie 4:2. Kaliszanki szybko zniwelowały tę przewagę. Do wyrównania doprowadziła Ewelina Janicka, posyłając asa serwisowego a po udanych akcjach Ljubicy Kecman MKS objął prowadzenie. Końcówka należała zdecydowanie do przyjezdnych. Mecz zakończyła skutecznym blokiem Ewelina Janicka. Energa wygrała czwartego seta 25:18 a całe spotkanie 3:1.

To było czwarte zwycięstwo MKS-u w tym sezonie a po zwycięstwie w Bydgoszczy kaliszanki awansowały na 10 miejsce w tabeli, które gwarantuje im utrzymanie w lidze.

W kolejnym spotkaniu w LSK kaliszanki zmierzą się z mistrzem Polski, Chemikiem Police. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 marca w hali Arena o godz. 20.30. Transmisje przeprowadzi z niego telewizja Polsat Sport Extra.

16. kolejka LSK

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Energa MKS Kalisz 1:3 (26:24, 25:27, 20:25, 18:25).