PIŁKA RĘCZNA. Twarda walka z Azotami

DATA: 31 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Enerdze niewiele zabrakło do pokonania Azotów. Fot. Karina Zachara.

Niewiele zabrakło, żeby szczypiorniści Energi MKS ograli wczoraj w Arenie Azoty Puławy.

Azoty to zespół, który od kilku sezonów regularnie melduje się na podium mistrzostw Polski i posiada większy budżet od MKS-u. Tymczasem w swoim pierwszym meczu ligowym w tym roku kaliszanie podjęli walkę z podopiecznymi Bartosza Jureckiego. Przez całe spotkanie na parkiecie trwała walka o każdy punkt a żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na większą ilość bramek. W 23 min. gospodarze prowadzili 11:9, ale do przerwy był remis 12:12.

Twardy bój o zwycięstwo oba zespoły stoczyły też w drugiej połowie. W końcówce goście zdołali jednak odskoczyć na trzy bramki. W 59 min. było 25:22 i praktycznie po meczu. Ambitnie grający szczypiorniści MKS-u walczyli do końca. Do bramki Azotów trafili jeszcze w samej końcówce Kamil Adamski i po kontrze Maciej Pilitowski, ale do doprowadzenia do remisu zabrakło 5 sekund...

Mimo porażki podopieczni Patrika Liljestranda zaprezentowali się z niezłej strony. W pierwszej cześci spotkania dobrze rozgrywał Kirył Kniaziew a w drugiej połowie dobrą zmianę dał Bartosz Wojdak. Najważniejsze jednak, że cała drużyna walczyła na parkiecie od początku do końca. W decydujących fragmentach spotkania zabrakło jednak kaliszanom skuteczności, a w całym spotkaniu zmarnowali aż trzy rzuty karne.

Środowe spotkanie z Azotami Puławy nie przyniosło Enerdze tak potrzebnych w PGNiG Superlidze punktów. Nasz zespół po 15 kolejkach zajmuje nadal 11 miejsce w tabeli, mając 10 zgromadzonych pkt. Do czołowej ósemki, po ostatniej kolejce, traci już 11 punktów.

W sobotę kolejny ważny mecz w wykonaniu szczypiornistów z Kalisza. Tym razem udadzą się oni do Zagłębia Lubin, które aspiruje, podobnie jak MKS, do awansu do najlepszej ósemki Superligi. Kolejne spotkanie kaliszanie rozegrają w piątek, 8 lutego o godz. 18.30. Wtedy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja nSport+.

Energa MKS Kalisz - KS Azoty Puławy 24:25 (12:12)

Energa MKS: Zakreta - Drej 6, Wojdak 5, Kniaziew 4, Adamski 3, Misiejuk 2, Pilitowski 2, Paweł Adamczak 1, Szpera 1, Bożek, Czerwiński, Klopsteg, Krycki, Kwiatkowski.

Kary: 12. min. Rzuty karne: 4/7.

Azoty: Bogdanow, Koshovy - Matulić 5, Podsiadło 5, Kasprzak 4, Jarosiewicz 3, Kaleb 2, Panić 2, Skrabania 2, Masłowski 1, Prce 1, Grzelak, Seroka, Titow.

Kary: 4. min. Rzuty karne: 3/3.

Sędziowali: Filip Fahner i Łukasz Kubis (Głogów)