PIŁKA NOŻNA (VIDEO). Zimowe sparingi. KKS bez odpoczynku

DATA: 31 stycznia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS rozpoczął mecze sparingowe. Fot. kks kalisz.pl

KKS Kalisz rozpoczął na dobre przygotowania do rundy wiosennej w III lidze.

W pierwszym spotkaniu w okresie przygotowawczym kaliszanie zmierzyli się z trzecioligową Stalą Brzeg. Ten mecz odbył się na Majkowskim Wembley w Kaliszu w minioną sobotę, a kaliszanie wygrali go 4:0. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 35. minucie, kiedy to Kewina Paszka pokonał Ivan Vidal Gonzalez. Już wtedy kibice zgromadzeni na Wembley powinni widzieć kilka goli, jednak celowniki zawodników obu zespołów nie były najlepiej nastawione. W I połowie bramkarz Stali co prawda tylko raz skapitulował, jednak roboty miał co nie miara przy dwojącym się i trojącym Hubercie Antkowiaku, czy szukających swojego szczęścia reszcie zawodników Dumy Kalisza. Drugi bramkarz Stali Amin Stitou, który między słupkami bramki zespołu gości pojawił się w drugiej odsłonie, piłkę z siatki wyciągał aż trzykrotnie. Najpierw przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Stefaniakiem, następnie kapitalnym uderzeniem zaskoczył go Gabriel Vidal Gonzalez, a na koniec drugi raz receptę na pokonanie go znalazł Stefaniak.

W środę, w drugim sparingu KKS zmierzył się na wyjeździe z drugoligowym GKS-em Bełchatów i przegrał ten mecz 0:4. Trener GKS-u Artur Derbin od początku posłał do boju swoich najlepszych zawodników oraz testowanego Wiktora Putina. Dynamiczny skrzydłowy, który w barwach Wisły Sandomierz kapitalnie prezentował się w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski, trafił do siatki kaliszan w 26. minucie. Już wtedy wyżej notowani rywale prowadzili 1:0, kiedy to uderzeniem zza szesnastki Kamila Kosuta zaskoczył Patryk Mularczyk. Ten sam zawodnik był autorem trzeciego trafienia z 35. minuty, kiedy wykorzystał bierną postawę obrony niebiesko-biało-zielonych.

Gra kaliszan znacznie poprawiła się po przerwie. Najpierw Daniela Niźnika próbował pokonać Hubert Antkowiak, a następnie swoich szans szukali Ivan Vidal Gonzalez i Robert Tunkiewicz. Niestety, tego dnia żaden z kaliszan nie znalazł recepty na pokonanie bramkarza GKS-u, natomiast trzy minuty przed końcem kapitalnym uderzeniem z dystansu wynik spotkania ustalił Bartłomiej Bartosiak. - Cenna lekcja z wyżej notowanym rywalem - powiedział po meczu szkoleniowiec KKS-u Kalisz Dariusz Marzec. - Wynik nie do końca oddaje to, co szczególnie w drugiej części spotkania działo się na boisku, ale przyjmujemy go z pokorą. Mamy dobry materiał do analizy.

Kaliszanie nie mogą myśleć o odpoczynku. Już w czwartek rano czeka ich kolejna jednostka treningowa, natomiast następny sparing rozegrają w najbliższą sobotę. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie zmierzą się z drugoligową Elaną Toruń.

GKS Bełchatów - KKS Kalisz 4:0 (3:0)
    Bramki: 1:0 Patryk Mularczyk 11. min, 2:0 Wiktor Putin 26. min, 3:0 Patryk Mularczyk 35. min, 4:0 Bartłomiej Bartosiak 87. min.

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik (46. Daniel Niźnik) - Marcin Sierczyński (46. Mateusz Stolarczyk), Marcin Grolik (46. Damian Michalski), Mariusz Magiera (46. Mikołaj Bociek), Mikołaj Grzelak (46. Bartosz Biel) - Wiktor Putin (46. Dawid Kocyła), Paweł Czajkowski (46. Patryk Rachwał), Marcin Ryszka (46. Konrad Matuszewski), Patryk Mularczyk (46. Bartłomiej Bartosiak), Émile Thiakane (46. Hubert Tylec), Przemysław Zdybowicz (46. Sebastian Szerszeń).

KKS Kalisz: Kamil Kosut - Damian Ślesicki (46. Tomasz Owczarek), Mateusz Gawlik (46. zawodnik testowany), Mateusz Żytko (46. Marcin Lis), Marcin Radzewicz (46. Jakub Staszak), Mateusz Żebrowski (46. Patryk Palat), Todor Trayanow (46. Pavlo Hordijczuk), zawodnik testowany (46. Robert Tunkiewicz), Mikołaj Neuman (46. Patryk Jarantowicz), Gabriel Vidal (46. Ivan Vidal Gonzalez), Mateusz Stefaniak (46. Hubert Antkowiak).