PIŁKA RĘCZNA. Energa się rozkręciła. Zagłębie pokonane!

DATA: 4 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Szczypiorniści Energi MKS-u pokonali Zagłębie Lubin. Fot. PGNiG Superliga.

Szczypiorniści Energi MKS-u potwierdzili, że są w dobrej formie.

Po środowej nieznacznej porażce z Azotami Puławy tym razem nie dali żadnych szans drużynie Zagłębia Lubin. W pierwszej rundzie MKS przegrał u siebie z Zagłębiem. Tym razem wziął rewanż na podopiecznych trenera Bartłomieja Jaszki, który był kiedyś szkoleniowcem kaliskiej ekipy. Obie drużyny rozpoczęły to spotkanie nerwowo a pierwszy gol padł dopiero w 6 min. Przez niemal następny kwadrans na parkiecie trwała walka punkt za punkt. W 19. minucie kaliszanie wyszli jednak na dwupunktowe prowadzenie 10:8, a bardzo aktywny wówczas w ich szeregach był Marek Szpera, który w pierwszej połowie pięć razy wpisał się na listę strzelców.

Świetny mecz zanotował też bramkarz MKS-u Łukasz Zakreta, który w całym spotkaniu obronił aż 15 rzutów przeciwników, co przełożyło się na świetną 42-procentową skuteczność. Na 10 minut przed końcem MKS prowadził już 23:18, a w końcówce powiększył swoje prowadzenie wygrywając 28:22. - W drugiej połowie zabrakło nam skuteczności, nie wykorzystywaliśmy dogodnych sytuacji, nawet grając w przewadze - powiedział po meczu Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin. - Zamiast dojść Kalisz, czy nawet wyjść na prowadzenie to nasi rywale zdobywali kolejne bramki. Energa to doświadczony zespół, ma doświadczonych zawodników i potrafił wykorzystać swoje szanse.

To była czwarta wygrana Energi w tym sezonie w Superlidze. Wprawdzie kaliszanie nadal zajmują 11 miejsce w tabeli, ale po zwycięstwie z Zagłębiem Lubin zmiejszyli dystans dzielący ich do czołowej ósemki i mają do zajmującego 8 miejsce Piotrkowianina Piotrków 8 punktów straty. - Cały czas walczymy o awans do play-off - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz.

W najbliższy piątek, 8 lutego kaliszanie zagrają na wyjeździe ze Stalą Mielec. To spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30 a transmisję na żywo przeprowadzi z niego stacja nSport+.

MKS Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 22:28 (11:12)

Zagłębie: Skrzyniarz, Małecki - Moryń 6, Dawydzik 3, Sroczyk 3, Borowczyk 2, Chychykalo 2, Mrozowicz 2, Gębala 1, Jaszka 1, Pawlaczyk 1, Szymyślik 1, Kużdeba, Pietruszko.

Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/6.

Energa MKS: Zakreta - Szpera 8, Drej 6, Adamski 4, Misiejuk 3, Pilitowski 3, Kniaziew 2, Czerwiński 1, Krycki 1, Bożek, Klopsteg, Kwiatkowski, Wojdak.

Kary: 14. min. Rzuty karne: 2/2.

Sędziowały: Joanna Brehmer (Mikołów) i Agnieszka Skowronek (Chorzów).