SIATKÓWKA. Urwały punkt mistrzyniom!

DATA: 4 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki były bliskie sprawienia wielkiej niespodzianki ale i tak ugrały punkt z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Fot. LSK.

Niewiele zabrakło siatkarkom Energi MKS by pokonać mistrza Polski, zespół Chemika Police.

Kaliszanki grają teraz bardzo dobrze i zewsząd zbierają pochlebne recenzje za swoje dobre występy w LSK. W sobotę mało brakowało, żeby pokonały mistrza Polski - Chemika Police. Wprawdzie przegrały po tie-breaku 2:3, ale zagrały bez żadnych kompleksów. Już pierwsza, wygrana przez MKS partia 25:18 pokazała, że Chemik łatwo nie wygra tego spotkania. Wprawdzie dwa kolejne sety padły łupem mistrzyń, ale w czwartym secie kaliszanki pokazały klasę. Nie do zatrzymania była w ataku Ljubica Kecman, a miejscowe zwyciężyły w tej partii 25:16. W piątym secie walka trwała do stanu 12:12. Potem jednak po błędach gospodyń przyjezdne zdołały zdobyć trzy punkty z rzędu i wygrać tę partię 15:12, a całe spotkanie 3:2. Na pocieszenie kaliszankom pozostał jeden, bardzo cenny punkt w meczu z faworyzowanym przeciwnikiem. - Jesteśmy zadowolone z tego punktu wywalczonego z mistrzyniami Polski, jednak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a siatkarki z Polic były w tym meczu do ugryzienia - powiedziała po meczu Anna Miros, atakująca Energi MKS. - Najważniejsze, że zagrałyśmy walecznie i z determinacją, a o to przede wszystkim prosił nas trener przed spotkaniem, stąd może być także z nas zadowolony. To był naprawdę mecz na dobrym poziomie, gdzie decydowały bardzo drobne rzeczy, pojedyncze błędy

Celem kaliskiej drużyny w tym sezonie jest utrzymanie w LSK i na razie im się to udaje. MKS zajmuje obecnie z 13 punktami bezpieczne 10 miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu kaliszanki zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. To spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godz. 20.30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Energa MKS Kalisz - Chemik Police 2:3 (25:18, 19:25, 23:25, 25:16, 12:15)

Energa MKS Kalisz: Ogoms 7, Janicka 9, Budzoń 1, Lazić 7, Miros 10, Kecman 22 oraz Kulig (l), Strózik 9, Wawrzyniak, Cygan 1, Brzezińska 9

Chemik Police: Grajber 14, M. Łukasik 1, Chojnacka 4, Gamma 3, Mirković 3, Mędrzyk 3 oraz Krzos (l), Busa 16, Pleśnierowicz, J. Łukasik 17, Ogbogu 10, Bednarek.