AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Urwały punkt mistrzyniom!

DATA: 4 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliszanki były bliskie sprawienia wielkiej niespodzianki ale i tak ugrały punkt z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police. Fot. LSK.

  Niewiele zabrakło siatkarkom Energi MKS by pokonać mistrza Polski, zespół Chemika Police.

  Kaliszanki grają teraz bardzo dobrze i zewsząd zbierają pochlebne recenzje za swoje dobre występy w LSK. W sobotę mało brakowało, żeby pokonały mistrza Polski - Chemika Police. Wprawdzie przegrały po tie-breaku 2:3, ale zagrały bez żadnych kompleksów. Już pierwsza, wygrana przez MKS partia 25:18 pokazała, że Chemik łatwo nie wygra tego spotkania. Wprawdzie dwa kolejne sety padły łupem mistrzyń, ale w czwartym secie kaliszanki pokazały klasę. Nie do zatrzymania była w ataku Ljubica Kecman, a miejscowe zwyciężyły w tej partii 25:16. W piątym secie walka trwała do stanu 12:12. Potem jednak po błędach gospodyń przyjezdne zdołały zdobyć trzy punkty z rzędu i wygrać tę partię 15:12, a całe spotkanie 3:2. Na pocieszenie kaliszankom pozostał jeden, bardzo cenny punkt w meczu z faworyzowanym przeciwnikiem. - Jesteśmy zadowolone z tego punktu wywalczonego z mistrzyniami Polski, jednak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, a siatkarki z Polic były w tym meczu do ugryzienia - powiedziała po meczu Anna Miros, atakująca Energi MKS. - Najważniejsze, że zagrałyśmy walecznie i z determinacją, a o to przede wszystkim prosił nas trener przed spotkaniem, stąd może być także z nas zadowolony. To był naprawdę mecz na dobrym poziomie, gdzie decydowały bardzo drobne rzeczy, pojedyncze błędy

  Celem kaliskiej drużyny w tym sezonie jest utrzymanie w LSK i na razie im się to udaje. MKS zajmuje obecnie z 13 punktami bezpieczne 10 miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu kaliszanki zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. To spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 lutego o godz. 20.30. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport. 

  (jav) 

   

  Energa MKS Kalisz - Chemik Police 2:3 (25:18, 19:25, 23:25, 25:16, 12:15)

  Energa MKS Kalisz: Ogoms 7, Janicka 9, Budzoń 1, Lazić 7, Miros 10, Kecman 22 oraz Kulig (l), Strózik 9, Wawrzyniak, Cygan 1, Brzezińska 9

  Chemik Police: Grajber 14, M. Łukasik 1, Chojnacka 4, Gamma 3, Mirković 3, Mędrzyk 3 oraz Krzos (l), Busa 16, Pleśnierowicz, J. Łukasik 17, Ogbogu 10, Bednarek.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.