PASIŃSKI: Wątroba na parkiecie

DATA: 5 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Jacek Pasiński może być zadowolony z gry siatkarek Energi MKS. Fot. Karina Zachara.

- Dziewczyny zostawiły na parkiecie nie tylko serce, ale nawet wątrobę - zażartował po spotkaniu z Chemikiem Police Jacek Pasiński, trener siatkarek Energi MKS.

W sobotę kaliszanki zmierzyły się w Arenie z wielokrotnym mistrzem Polski, Chemikiem Police. Wprawdzie przegrały 2:3, ale tanio skóry nie sprzedały. Po zaciętej trwającej prawie 2,5 godziny walce musiały w końcówce piątego seta uznać wyższość rywalek. Mimo porażki z mistrzyniami Polski zebrały jednak za swoją postawę wiele pochwał od komentatorów i kibiców. Dobrą postawę swoich podopiecznych docenił też trener Pasiński. - Dziewczyny zagrały bardzo dobrze w obronie, było sporo udanych ataków. Końcówka czwartego seta można powiedzieć, że była perfekcyjna. Oczywiście są jeszcze mankamenty nad którymi trzeba pracować, i jeszcze raz pracować. My wciąż się poznajemy, pracujemy razem dopiero od miesiąca. Wiem, że możemy grać jeszcze lepiej. Na pewno po tym meczu z Chemikiem dziewczyny zasłużyły na słowa dziękuje i gratulacje - powiedział szkoleniowiec Energi MKS.

W niedzielę o godz. 20.30 siatkarki Energi zagrają na wyjeździe z innym potentatem LSK, ŁKS-em Łódź. Kibice liczą i w tym spotkaniu na dobrą postawę kaliszanek oraz sprawienie niespodzianki.