AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SZTUKI WALKI. Medale Kruka

DATA: 5 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Ekipa kaliskiego KSC Kruk Gym podczas zawodów w Mikołowie.

  Zawodnicy reprezentujący KSC Kruk Gym zdobyli trzy medale w mistrzostwach Polski.

  W Mikołowie na Górnym Śląsku koło Katowic odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w K-1 (kopnięcia, uderzenia kolanami i pięściami) pod patronatem World Kickboxing Federation - WKF, w których uczestniczyło około 100 zawodniczek i zawodników z Polski, Austrii, Czech, Węgier i Niemiec. Po trudnych walkach eliminacyjnych trzech podopiecznych trenera Aleksandra Kruka znalazło się w strefie medalowej. Po bardzo dobrej, półfinałowej wyrównanej walce 13-letni Adam Borowski w kat.- 57 kg. młodzik został pokonany niejednogłośnie przez 16-letniego juniora z "Absortio Gym" Rybnik i zdobył brązowy medal. - Adam walczył z zawodnikiem o dwie kategorie wiekowe starszym od siebie, gdyż w swojej grupie wycofali się zgłoszeni zawodnicy lub nie przyjechali na zawody - mówi trener Aleksander Kruk. 

  18-letnia Karolina Wojtczak walcząca w kat. seniorek do 54 kilogramów (5 walka) po bardzo dobrym pojedynku w rundzie dodatkowej, decyzją sędziów, przegrała walkę o wejście do finału z wielokrotną doświadczoną medalistką z klubu Spartan Knurów i zdobyła brązowy medal. Z kolei 18-letni Hubert Guźniczak w kat. do 57 kg. w walce półfinałowej jednogłośnie wygrał z rywalem z "Fight Team" Jarosław. W walce finałowej o złoto  spotkał się z doświadczonym rywalem z klubu "Shidokan" Jelenia Góra, który na swoim koncie ma już 20 stoczonych pojedynków i walki zawodowe. Kaliszanin przegrał, po dobrej walce, ten pojedynek i zdobył srebro.

  Kruk Gym dziękuje za bezpieczny transport na zawody firmie Wędrownik oraz rodzicom zawodników za pomoc w wyjeździe na mistrzostwa.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.