AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. ŁKS na drodze Energi

DATA: 8 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Marta Wójcik (dawniej Pluta) grała kiedyś z powodzeniem w kaliskiej drużynie. Fot. LSK.

  Medalistki mistrzostw Polski ŁKS Łódź to kolejna drużyna na drodze siatkarek Energi MKS w Lidze Siatkówki Kobiet.

  Łodzianki w sumie zdobyły siedem medali mistrzostw Polski. W swoim dorobku mają 1 złoty medal oraz po 3 srebrne i brązowe. ŁKS to zespół, który po wielu latach siatkarskiego niebytu, odrodził się w pięknym stylu. W ubiegłym sezonie łodzianki zdobyły srebrny medal mistrzostw Polski ustępując miejsca na podium jedynie Chemikowi Police. W tym sezonie również mierzą w medal. Obecnie ŁKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli LSK a więcej od niego punktów mają tylko ekipy z Polic i Rzeszowa.

  Kaliszanki plasują się na 10 miejscu w tabeli i cały czas walczą o pewne utrzymanie w ekstraklasie. Tanio więc w Łodzi skóry nie sprzedadzą. Tym bardziej, że Energa jest ostatnio na fali a w meczu z Chemikiem była bardzo blisko sprawienia niespodzianki i pokonania zespołu mistrzyń Polski. W ŁKS-ie występuje doświadczona rozgrywająca Marta Wójcik, która kiedyś grała w kaliskiej drużynie pod panieńskim nazwiskiem Pluta.

  Spotkanie ŁKS-u Łódź z Energą MKS-em Kalisz odbędzie się w niedzielę, 10 lutego o godz. 20.30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport. Po spotkaniu z ŁKS-em kaliszanki czeka mecz z Radomką Radom, który odbędzie się w Arenie w poniedziałek, 18 lutego (godz. 17.30). 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.