SIATKÓWKA. ŁKS za mocny. Radomka już czeka

DATA: 13 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS Kalisz nie zdobyły z ŁKS-em żadnego punktu. Fot. LSK

Na 11 miejsce w LSK spadły siatkarki Energi MKS Kalisz.

Kaliszanki, po wyrwaniu punktu Chemikowi Police, udały się w niedzielę wieczorem na spotkanie z wicemistrzem Polski, ŁKS-em Łódź. Tym razem nie udało im się jednak osiągnąć żadnej zdobyczy punktowej. W pierwszej partii wyrównana walka trwała do stanu 16:15 dla MKS-u. W końcówce łodzianki zagrały jednak skutecznie w ataku i wygrały tę partię 25:19.
    W drugim secie kaliszanki powalczyły. MKS szybko objął prowadzenie 10:3, ale wicemistrzynie Polski rozpoczęły wówczas pogoń. W końcówce Energa wygrywała 23:21. Potem zdobyła dwa punkty z rzędu i wygrała tego seta do 21.
    Trzeci i czwarty set to już jednak popis siatkarek z Łodzi. W trzeciej partii kaliszanki prowadziły nawet 7:5, ale ŁKS włączył wówczas drugi bieg i wygrał trzecią partię do 14. W czwartym secie miejscowe wygrały również 25:14, a w całym spotkaniu 3:1.
    W najbliższy poniedziałek w hali Arena Energa MKS podejmie Radomkę Radom. Początek meczu o godz. 17:30.