AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Żaby Błachowicza

DATA: 14 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Historyk Maciej Błachowicz chce przyznawać kaliskie żaby. Fot. Radio Centrum.

  Maciej Błachowicz, znany regionalny historyk chce przyznawać kaliskie żaby. 

  Błachowicz nie zgadza się na zaplanowaną przebudowę stojącego przy plantach pomnika Adama Asnyka. Jego autorem jest pochodzący z Kalisza i zmarły w 2005 roku w Warszawie rzeźbiarz, Jerzy Jarnuszkiewicz. - Obecnie istniejący cokół ma zostać zupełnie zmieniony, a pomnik ma być przesunięty - twierdzi Błachowicz. - Ta wiadomość mnie zbulwersowała. Pomnik Asnyka to nie tylko rzeźba Jarnuszkiewicza, ale też cała koncepcja. To nie jest tak, że ktoś, gdzieś wpadnie na pomysł, aby ustawić pomnik i on musi tutaj stać. To było bardzo starannie przemyślane.

  Historyk uważa pomysł przebudowy pomnika Asnyka za absurdalny i planuje w tej sprawie 21 lutego spotkanie z prezydentem Krystianem Kinastowskim. - Mam nadzieję, że pomnik Asnyka zostanie poddany porządnej konserwacji i nie będzie przy nim nic majstrowane - dodaje Błachowicz. - Zmienianie czegokolwiek przy tak wybitnym dziele narazi Kalisz na śmieszność.

  Błachowicz dodał także, że autorów, według niego, równie absurdalnych pomysłów będzie ,,nagradzał'' statuetkami kaliskiej żaby. Jedna z nich trafiła już na kolana pomnika Asnyka.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.