AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Awanse i odznaczenia na 100 lat więziennictwa w Polsce

DATA: 15 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W uroczystej odprawie wzięli udział funkcjonariusze Służby Więziennej i zaproszeni goście. Fot. kalisz.pl

  W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej odbyła się uroczysta odprawa z okazji 100-lecia więziennictwa w niepodległej Polsce.

  Święto Służby Więziennej obchodzone jest 8 lutego. Data nawiązuje do ogłoszenia dekretu Józefa Piłsudskiego, który dał początek więziennictwu w odrodzonej Polsce. Spotkanie było okazją do wręczenia funkcjonariuszom odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. Złotą odznakę za zasługi w pracy penitencjarnej odebrał ppłk. Piotr Jarczewski; srebrną - mjr Sebastian Pich a brązową - mł. chor. Bartłomiej Stępień, st. sierż. Adam Szewczyk.

  Stopień kapitana otrzymał por. Sebastian Grzegorczyk, sierżanta sztabowego - Zbigniew Sipka, plutonowego - Mateusz Pastuszak, starszego kaprala - Paweł Bieliński i Łukasz Jeżyk, sierżanta - Adrian Szcześniak.

  W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele parlamentu, władz samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, organizacji patriotycznych. - Służba więzienna pełni istotną rolę w działaniach podejmowanych na rzecz zapewnienia porządku i bezpieczeństwa publicznego - powiedział prezydent Kalisza, Krystian Kinastowski. - Chroni społeczeństwo przed sprawcami przestępstw, nie tylko izolując ich, ale przygotowując do poprawnego w nim funkcjonowania. Co warto podkreślić, stoi także na straży patriotyzmu. Świętując sto lat więziennictwa w niepodległej Polsce, szczególnie przypominamy sobie te wszystkie wartości. Dziś nadarza się doskonała okazja, by złożyć podziękowania wszystkim funkcjonariuszom za ich odpowiedzialną pracę. Sposób, w jaki Państwo ją wykonujecie zasługuje na najwyższe uznanie. Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu to wzorowa jednostka, z której Miasto jest dumne.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.