AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Bułki z uczniami z Notre Dame

DATA: 18 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas pobytu gości z Francji nie zabrakło wspólnych imprez integracyjnych, m.in. pieczenia bułek. Fot. III LO.

  Uczniowie francuskiego Liceum Notre Dame de Grace w Maubeuge gościli na wymianie u uczniów III LO im. Mikołaja Kopernika.

  Francuska placówka to nowy, szkolny partner kaliskiego III Liceum. Do Kalisza przyjechało w sumie 23 uczniów i 2 opiekunki - Aurore Degrelle (nauczycielka matematyki) i Karina Rase (nauczycielka języka angielskiego i historii). Goście z Francji podczas pobytu w naszym mieście zamieszkali w domach swoich kaliskich kolegów. - Prawie tygodniowy pobyt w Kaliszu wypełniła integracja uczniów z obu szkół, zwiedzanie Kalisza, wycieczka do stolicy oraz wspólne wypiekanie bułek i szukanie wiosny w gołuchowskim Ośrodku Kultury Leśnej - mówi Anna Narewska, dyrektor III LO.

  W drodze powrotnej do domu uczniowie z Notre Dame de Grace zwiedzili m.in. obóz Auschwitz - Birkenau."Kopernik" od kilkunastu lat prowadzi regularną wymianę miedzynarodową ze szkołami w Holandii (Groningen) i słowackim Martinie (miasto partnerskie Kalisza). Młodzi kaliszanie współpracują też z młodzieżą izraelską.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.