AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Pomoc dla pokrzywdzonych

DATA: 18 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Rozpoczął się „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

  W tym roku akcja organizowana jest od 18 do 24 lutego. Jej organizatorem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja przeprowadzana jest we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi i związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

  Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych m.in.: przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

  W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyli się również kaliscy policjanci. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, będą udzielać informacji w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu przy ulicy Jasnej od 18 do 22 lutego, w godz. od 12:00 do 20:00 oraz 23 i 24 lutego, w godz. od 8:00 do 16:00.

  Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do kaliskich policjantów będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.

   

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.