PIŁKA RĘCZNA. MKS znów wygrał! Jest siła i moc

DATA: 18 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Michał Drej zdobył w meczu z Chrobrym 9 bramek. Fot. Energa MKS.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli w niedzielę piłkarze ręczni Energi MKS.

W niedzielę do Kalisza zawitał plasujący się na 7 miejscu w Superlidze Chrobry Głogów, z którym w pierwszej rundzie MKS wygrał na wyjeździe. Rewanż nie był jednak spacerkiem dla kaliskiej drużyny. Wprawdzie po pierwszym kwadransie gry kaliszanie prowadzili 8:4, ale przed przerwą dopadła ich niemoc. Przestój MKS-u skrzętnie wykorzystali gości, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu i doprowadzili do remisu 11:11. W ostatnich sekundach pierwszej połowy świetną indywidualną akcją, po rajdzie przez całą długość parkietu, popisał się Marek Szpera i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 13:12.

Drugą część meczu kaliszanie zaczęli od dwóch trafień, ale potem mieli problemy ze skutecznością. Chrobry złapał właściwy rytm gry, zdobył pięć bramek z rzędu i to on w 43 minucie objął prowadzenie 19:17. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca. W 54 minucie Chrobry prowadził jeszcze 23:22, ale grający w przewadze gospodarze, po bramkach Bałwasa i Dreja objęli prowadzenie 24:23 i dowieźli je do końca spotkania.

To było trzecie z rzędu zwycięstwo szczypiornistów Energi MKS. Dzięki wygranej z Chrobrym MKS ma 19 punktów i tylko pięć punktów straty do zajmującego 8 miejsce (gwarantuje grę w play-off) Piotrkowianina Piotrków. W kolejnym spotkaniu kaliszanie zmierzą się na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, które ma tylko o jeden punkt więcej od nich i zajmuje obecnie 9 miejce w tabeli Superligi.

Energa MKS Kalisz - SPR Chrobry Głogów 26:24 (13:12)

Energa MKS: Zakreta - Drej 9, Szpera 5, Pilitowski 4, Bałwas 3, Kniaziew 3, Adamski 1, Krycki 1, Bożek, Czerwiński, Klopsteg, Kwiatkowski, Wojdak.

Kary: 6. min. Rzuty karne: 7/7.

Chrobry: Kapela, Stachera - Klinger 6, Makowiejew 6, Krzysztofik 4, Babicz 2, Biegaj 2, Sadowski 2, Orpik 1, Wawrzyniak 1, Bartczak, Czapla, Podobas, Tylutki.

Kary: 6. min. Czerwona kartka: Michał Bartczak (54. min, za faul). Rzuty karne: 2/3.

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń (Szczecin).
    Widzów: 2888.