SIATKÓWKA. Rewanż z Radomką

DATA: 19 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Radość kaliszanek po zwycięstwie z Radomką. Fot. Michał Sobczak.

Trzy punkty w meczu z Radomką Radom zdobyły siatkarki Energi MKS Kalisz.

Dla walczących o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet kaliskich siatkarek był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. W pierwszej rundzie Radomka, która podobnie jak MKS jest beniaminkiem w ekstraklasie, łatwo ograła nasz zespół 3:0. W poniedziałkowym rewanżu w Arenie górą były siatkarki Energi, które potrzebowały zaledwie trzech setów, by odprawić z kwitkiem radomianki.

W pierwszej partii kaliszanki prowadziły już 11:6, a następnie 20:17 i tego seta wygrały 25:17. W drugiej partii kaliskie siatkarki spisały się jeszcze lepiej, zwyciężając w niej 25:22. W trzecim secie MKS przegrywał 9:14, a następnie 12:16, ale wówczas na zagrywkę weszła najlepsza tego dnia Alicia Ogoms. Kanadyjka nie tylko bardzo dobrze zagrywała, ale też okazała się być bohaterką ostatniej akcji. Przy stanie 24:23 dla MKS-u popisała się skutecznym blokiem. Kaliszanki wygrały tego seta 25:23 a całe spotkanie 3:0.

To był pierwszy mecz, w którym w tym sezonie Energa nie straciła seta i zarazem piąte jej zwycięstwo w LSK w tym sezonie. Po tej wygranej podopieczne trenera Jacka Pasińskiego awansowały na 10 miejsce w tabeli. Ta pozycja gwarantuje im pewne utrzymanie. W tym sezonie kaliszanki rozegrają jeszcze cztery spotkania ligowe. W dwóch z nich zmierzą się z zespołami z czołówki tabeli: Budowlanymi Łódź i Developres Rzeszów a dwa kolejne zagrają z drużynami, z którymi bezpośrednio rywalizują o utrzymanie z Eneą Piła i KSZO Ostrowiec.