AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

HISTORIA. Rządowe wsparcie z programu ,,Ochrona zabytków”

DATA: 20 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ponad milion złotych na remonty i rewitalizację otrzymały obiekty zabytkowe z południowej Wielkopolski w ramach programu ,,Ochrona zabytków” realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Pieniądze dostały parafie z Kalisza i powiatu pleszewskiego oraz gmina Nowe Skalmierzyce.

  - Strategicznym celem programu jest zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, realizowane poprzez konserwację i rewaloryzację zabytków nieruchomych i ruchomych oraz ich udostępnianie na cele publiczne. – wyjaśnia poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o dotacje na rewitalizację obiektów.

  Kilkanaście podmiotów z naszego terenu może skorzystać z możliwość złożenia odwołania, jeśli złożony wniosek w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt. Odwołania należy złożyć za pośrednictwem systemu EBOI w terminie do 28 lutego 2019 r.

  - Beneficjentami pierwszej tury Programu ,,Ochrona zabytków” w Kaliszu. powiecie pleszewskim i ostrowskim zostały następujące podmioty: Rzymskokatolicka Parafia Ordynariatu Polowego pw. św. Wojciecha i św. Stanisława w Kaliszu czyli kościół garnizonowy, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Wawrzyńca w Kościelnej Wsi oraz zabytkowy dworzec kolejowy w Nowych Skalmierzycach - poinformował poseł Jan Dziedziczak.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.