AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Kołaciński zostanie nowym dyrektorem szpitala

DATA: 21 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radosław Kołaciński ma zostać dyrektorem kaliskiego okrąglaka. Fot. wkaliszu.pl

  Radosław Kołaciński, kaliski radny Platformy Obywatelskiej, zostanie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny.

  Do konkursu na nowego dyrektora okrąglaka zgłosiło się osiem osób. Jedna z nich nie spełniła wymogów formalnych. W tajnym głosowaniu, po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, największą liczbę punktów otrzymał Radosław Kołaciński i to on został przez komisję konkursową zarekomendowany Zarządowi Województwa Wielkopolskiego. W czwartek kandydaturę radnego Platformy Obywatelskiej i obecnego wicedyrektora szpitala w Wolicy zaakceptował Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

  Decyzja Marszałka nie jest zaskoczeniem. Już kilka miesięcy temu, po odejściu na emeryturę dyrektora szpitala Wojciecha Grzelaka to właśnie radny kaliskiej Platformy był najczęściej wymieniany jako jego następca.

  Kołaciński to wieloletni kaliski radny z ramienia PO. Wcześniej był m.in. prezesem zarządu Energetyki Kaliskiej a od 2007 r. do grudnia 2017 r. przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny, której obecnie jest członkiem. Od 1 stycznia 2018 r. pełni funkcję wicedyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.