AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO (FOTO). Nagrodzili najlepszych sportowców

DATA: 25 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Podczas uroczystej gali sportu wyróżnienia i nagrody otrzymali najlepsi sportowcy 2018 roku. Fot. Kuba Ciesielski.

    Kajakarki Katarzyna Kołodziejczyk i Marta Walczykiewicz to najlepsze kaliskie sportsmenki 2018 roku.

    Sportowe podsumowanie roku ma w Kaliszu długą tradycję. W tym roku odbyło się w restauracji Margo. Podczas uroczystości uhonorowano 12 zawodników, 6 trenerów i 2 działaczy. Reprezentowali oni różne dyscypliny, w tym sporty wodne, zespołowe czy sportowy walki. Wręczono także wyróżnienia dla mecenasów sportu i okolicznościowe statuetki dla drużyn, które w minionym roku osiągnęły szczególne wyniki. Podziękowano też sportowym dziennikarzom.- W szczególnym dla środowiska sportowego dniu, podsumowania roku sportowego 2018 z uwagą patrzymy w stronę zawodników, którzy w minionym roku swoimi wspaniałymi osiągnięciami dostarczyli kaliszanom niezapomnianych przeżyć i emocji - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Sukcesy, osiągane w zmaganiach rangi regionalnej, ogólnokrajowej i międzynarodowej, umacniają w nas poczucie dumy wspólnotowej. Doceniamy rolę trenerów, którzy swoimi metodami szkoleniowymi doprowadzili wychowanków na szczyty zmagań na terenie Polski, Europy i świata. Słowa uznania należą się również działaczom, z determinacją i uporem zabiegającym o zapewnienie jak najlepszych warunków do żmudnej pracy zawodników i ich opiekunów. Ukłon kierujemy również w stronę licznych sprzymierzeńców sportu, a przede wszystkim jego mecenasów.

    W imieniu wyróżnionych głos zabrali kajakarki Marta Walczykiewicz i Katarzyna Kołodziejczyk, trener Radosław Jackowski i Mirosław Dębowski - przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego. Wszyscy zgodnie życzyli sobie samych sukcesów dla kaliskiego sportu.  

    Podczas uroczystości nagrodę odebrało także Miasto Kalisz. Wicemarszałek Krzysztof Grabowski i Marzena Wodzińska - członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - na ręce prezydenta Krystiana Kinastowskiego przekazali rytograf za zajęcie przez naszego miasto II miejsca w Wielkopolsce w Państwowym Systemie Sportu Młodzieżowego.

    Sportowe podsumowanie roku 2018 uświetniły występy MC Sobieskiego i Marcina Owczarka

    (jav)

     

    Złota dwunastka kaliskich sportowców
    1. miejsce: Katarzyna Kołodziejczyk - kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
    1. miejsce: Marta Walczykiewicz - kajakarka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
    2. miejsce: Piotr Goździewicz - lekkoatleta Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu

    3. miejsce: Patrycja Skoczylas - lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu

    4. miejsce: Patryk Biskup - pływak Klubu Sportowego Niepełnosprawnych Start w Kaliszu

    5. miejsce Aleksander Stawirej - kickbokser Klubu Sportowego Ziętek Team Kalisz

    6. miejsce Wiktoria Polak - kolarka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego

    7. miejsce: Julia Kowalska - kolarka Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego

    8. miejsce: Julia Maik - pływaczka Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz

    9. miejsce: Nicola Kaczmarek - kickbokserka Klubu Sportowego „Prosna” Kalisz

    10. miejsce: Wiktor Cegła  - zawodnik MMA klubu MMA Tornado Kalisz

    11. miejsce: Paweł Szastok - zawodnik kettlebell lifting Klubu Sportowego Ironfit Kalisz

    12. miejsce: Kinga Grabowska - lekkoatletka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” OSRiR Kalisz

     

    Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe

    Krzysztof Dąbrowski - trener kolarstwa w Kaliskim Towarzystwie Kolarskim
    Dominik Grudziński - trener pływania w Kaliskim Klubie Sportowym Niepełnosprawnych „Start” w Kaliszu
    Radosław Jackowski - trener kajakarstwa w Kaliskim Towarzystwie Wioślarskim
    Marcin Małecki - trener lekkoatletyki w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
    Konrad Parat - trener kickboxingu w Klubie Sportowym Prosna Kalisz
    Adrianna Wange - trener lekkoatletyki w Uczniowskim Klubie Sportowym przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu

     

    Doroczna nagroda Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii osób wyróżniających się w działalności sportowej 
    Mirosław Dębowski - Przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego
    Błażej Wojtyła - Prezes MKS-u Kalisz Sp. z o.o.

     

    Nagrody drużynowe
    Drużyna roku 2018: MKS Kalisz (siatkarki) - za Mistrzostwo I ligi w piłce siatkowej kobiet w sezonie 2017/2018
    statuetki indywidualne:
    Ewelina Janicka – MVP Roku 2018
    Mariusz Wiktorowicz – Trener Roku 2018

    MKS Kalisz (piłkarze ręczni) - za sukcesy w rozgrywkach  PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018
    statuetki indywidualne:
    Marek Szpera  – MVP Sezonu 2017/2018 PGNiG Superligi
    Paweł Rusek  – Trener 2017/2018 PGNiG Superligi

    Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy AMBER Kalisz - za awans siatkarek do II Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018

    Klub Piłkarski Calisia 14 Kalisz - za zajęcie II Miejsca w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN

    Statuetki dla Czołowych Mecenasów Kaliskiego Sportu 2018
    Tomasz Lazarowicz - Dyrektor Oddziału w Kaliszu Nestle Polska S.A.
    Alicja Klimiuk - p.o. Prezesa Zarządu Grupy Energa S.A.
    Jan Kolański - Prezes Zarządu Colian Sp. z o.o.
    płk Ryszard Czapracki - Komendant Centralnego Ośrodka Służby Więziennej w Kaliszu
    Grzegorz Werbliński - właściciel Firmy Pretender
    Marcin Antczak - Wiceprezes FB Antczak
    Waldemar Wawrzyniak - Prezes Zarządu Grupy AWW Sp. z o.o.

     

    Statuetki dla dziennikarzy relacjonujących wydarzenia sportowe
    Paweł Figiel - dziennikarz Radia Centrum
    Michał Sobczak - dziennikarz portalu FaktyKaliskie.pl oraz telewizyjnego serwisu informacyjnego Magazyn Miejski Amazing TV Kalisz

    Mariusz Kurzajczyk - dziennikarz tygodnika Ziemia Kaliska oraz portalu Kalisz.naszemiasto.pl

    Andrzej Kurzyński - dziennikarz tygodnika Ziemia Kaliska oraz portalu Kalisz.naszemiasto.pl
    Dariusz Dymalski - dziennikarz tygodnika Życie Kalisza
    Piotr Szymański - dziennikarz tygodnika Życie Kalisza
    Piotr Jaworowski - dziennikarz portalu wkaliszu.pl i dwutygodnika ,,Express Kaliski - wkaliszu.pl''
    Karina Zachara – rzecznik prasowy Miasta Kalisza

     

    Nagrody dla medalistów mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
    Klub Sportowy Niepełnosprawnych "Start" w Kaliszu 
    Zawodnicy
    1. Szymon Łachowski
    2. Alicja Piec
    3. Julia Domagała
    4. Kinga Wychorska
    5. Maja Karpisiewicz
    6. Teresa Sturm
    7. Andrzej Grygiel
    8. Marcin Grocholski
    9. Wiaczesław Borkowski
    10. Kamil Kowalski
    Trenerzy
    1. Maciej Siemianowski
    2. Marek Biernat

    Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu Centrum Księdza Orione
    uczestnicy
    1. Piotr Borwik
    2. Beata Plota
    3. Ryszard Bednarek
    opiekun
    Barbara Cofalska

    Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych Bastion
    zawodnicy
    1. Marek Gajdziak
    2. Paweł Piotrowski
    trener
    Joanna Tomeczek

    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu 
    zawodnicy
    1. Agnieszka Nowacka
    2. Iwona Gołębiowska
    3. Agnieszka Kopczyńska
    4. Marcelina Karolak
    5. Krzysztof Janczak
    6. Damian Żal
    7. Katarzyna Marucha
    8. Michał Laskowski
    9. Michał Kaźmierczak
    10. Sylwia Kędzia
    11. Wiktoria Sicińska
    12. Konrad Napruszewski
    13. Adrianna Kuświk
    14. Piotr Maik
    15. Hubert Drzewiecki
    16. Patryk Adamczak
    opiekunowie
    1. Dariusz Bocian
    2. Maria Szambelan
    3. Tomasz Efinowicz

    Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
    zawodnicy 
    1. Anna Długaś
    2. Konrad Trzęsowski
    3. Mateusz Olejnik
    4. Mateusz Jakubasz
    5. Kacper Chrystek
    6. Adam Andrzejak
    7. Piotr Maślak
    8. Roksana Pasternak
    9. Natalia Nawrocka
    10. Agata Lichosyt
    11. Amelia Fiechowska
    12. Kamil Dolak
    13. Maciej Zalewski
    14. Jakub Musiał
    15. Łukasz Juszczak
    16. Wiktor Gałdyn
    17. Zuzanna Szmaja
    trenerzy
    1. Jakub Dąbrowski

    Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
    zawodnicy sekcja wioślarska
    1. Magdalena Sochocka
    2. Wiktoria Aleksandrowicz
    3. Adriana Eberhart
    4. Daria Graczykowska
    5. Julia Bartczak
    6. Katarzyna Piotrowska
    7. Zuzanna Napieralska
    8. Konrad Senderacki
    9. Mateusz Bielak
    10. Dominik Chlebio
    Trenerzy
    1. Paweł Rakowski
    2. Małgorzata Gralak
    3. Anna Kliber
    4. Mateusz Trzmiel
    zawodnicy sekcja kajak polo
    1. Amelia Ewiak
    2. Paulina Jakubowska
    Trenerzy
    1. Zbigniew Walczykiewicz 
    2. Mariusz Grala

    Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz
    zawodnicy
    1. Robert Niedźwiedzki
    2. Sebastian Kusz
    3. Weronika Walczak
    4. Aleksandra Trawczyńska
    5. Beniamin Jamroziak
    6. Olaf Pera
    7. Gabriela Werner
    8. Adrian Sęderecki
    9. Julia Kabzińska
    10. Wiktoria Kabzińska
    11. Damian Gawłowski
    12. Kacper Synoradzki
    13. Julia Durkiewicz
    14. Norbert Kusz
    15. Gabriela Bartczak
    16. Mateusz Pędziwiatr
    17. Dominik Król
    18. Bartosz Olewicki
    19. Oskar Skupień
    20. Weronika Bartczak
    21. Weronika Stochniałek
    22. Olga Michalska
    23. Marcin Zdun
    24. Kacper Ziętek 
    trenerzy
    1. Mariusz Ziętek
    2. Robert Ziętek
    3. Bartosz Gromada

    Klub Sportowy "Prosna" w Kaliszu
    zawodnicy
    1. Weronika Walczak
    2. Anna Kozanecka
    3. Magda Marczak
    4. Christian Kurzaj
    5. Artur Maury
    6. Patryk Rosiak
    7. Miłosz Grabowski
    8. Tomasz Przybylski
    9. Mateusz Parat
    10. Justyna Mitas
    trener
    1. Tomasz Bezen
    2. Radosław Radomski

    MMA TORNADO 
    1. Jakub Kopeć
    2. Małgorzata Lisok
    3. Daria Grodzińska
    4. Hanna Małecka
    5. Zofia Kołacińska
    6. Szymon Ratajczak
    7. Dawid Królak
    8. Jakub Ubycha
    9. Mateusz Dostał
    10. Jakub Haładyn
    Trenerzy
    1. Marcin Małecki
    2. Robert Paluszczak
    3. Grzegorz Dopieralski
    4. Maciej Haładyn

    Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Tornado”
    zawodnik
    1. Izabela Kamińska
    trener
    1. Wiesław Grochowina

    Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu

    zawodnicy
    1. Wiktor Wachowski
    2. Maja Łyskowka
    3. Jan Rosiewicz
    trenerzy
    1. Robert Kurzajczyk
    2. Paweł Wiśniewski

    Uczniowski Jacht Klub Sportowy Szturwał w Kaliszu 
    zawodnicy
    1. Tymon Cajdler
    2. Maria Rudowicz
    3. Gabriela Rudyk
    4. Jan Siepracki
    5. Wiktoria Wojciechowska
    trenerzy
    1. Marta Jackowska
    2. Monika Niewiadomska

    Uczniowski Klub Sportowy „Dziewiątka” OSRiR Kalisz 
    Waldemar Olszyna - trener Kingi Grabowskiej 

    Kaliski Klub Sportowy WŁÓKNIARZ 1925 Kalisz 
    zawodnicy
    1. Natalia Grzelczyk
    2. Zuzanna Domżoł
    3. Wiktoria Szymańska
    4. Martyna Jakubczak
    5. Piotr Matuszewski
    6. Mateusz Pawlak
    7. Sebastian Bergandy
    8. Marika Bigosińska
    9. Krystian Sośnicki
    trenerzy
    1. Dariusz Kisiel
    2. Adam Balski
    3. Tomasz Matuszewski

    Klub Sportowy IRONFIT Kalisz
    1. Michał Kowalski
    2. Patrycja Dominiak
    3. Bogdan Wargocki
    4. Grzegorz Filipek
    Robert Jędrzejewski i Przemysław Świerczak 

    Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate DAVID CLUB
    1. Mateusz Madejski
    2. Paulina Staszak
    Trener
    Tomasz Jeżyk 

    Team Masters Barracuda
    zawodnicy
    1. Wojciech Gałczyński
    2. Patrycja Rupa
    3. Agata Gałczyńska
    4. Magdalena Kolera
    5. Małgorzata Rembowska-Świeboda
    trener
    1. Bogumił Żyro


    Kaliskie Towarzystwo Szachowe 
    zawodnicy
    1.  Tymon Ochędzan
    2. Filip Ochędzan
    3. Szymon Skurniak
    4. Oskar Dixa 
    5. Karol Wawrzyniak
    6. Gabriela Zawadzka
    7. Ewa Barwińska
    trenerzy
    1. Maciej Sroczyński
    2. Oskar Włodarczyk
    3. Jędrzej Adamczewski

    Liga Obrony Kraju - Klub Strzelectwa Sportowego BURSZTYN 
    zawodnicy
    1. Mateusz Kupczyk
    2. Stanisław Krawczyk
    3. Ryszard Rogacki
    trenerzy
    1. Stanisław Majtas
    2. Henryk Kubik

    Terenowy Związek Brydża Sportowego
    1. Dominik Filipowicz
    2. Piotr Walczak

    Kajakowy Klub Sportowo-Turystyczny
    działacze rekreacyjni
    1. Grażyna Adamin
    2. Andrzej Skweres

     

    Działacze sportowi wyróżnieni listami gratulacyjnymi
    Mirosław Przybyła - Dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu
    Krzysztof Kisiel - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
    Konrad Lipiński - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego
    Bogdan Jamroszczyk - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego 
    Jacek Kasprzak - Wiceprezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego
    Lech Burchard - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
    Ryszard Wlazły - Wiceprezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego
    Robert Trzęsała - Prezes Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
    Maciej Wysocki - Wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
    Aneta Justyńska - Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amber” Kalisz
    Tomasz Buchnajzer - Prezes Klubu Piłkarskiego Calisia 14 Kalisz
    Edward Prus - Organizator Turnieju Piłki Ręcznej Szczypiorno Cup 2018
    Edyta Marciniak - Organizator I Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena”
    Lucjusz Wasielewski - Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu
    Dorota Walaszek - Członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu
    Monika Niewiadomska - Komandor Uczniowskiego Jacht Klubu Sportowego „Szturwał” w Kaliszu
    Bogdan Białoszyński - Prezes Klubu Sportowego „Prosna” Kalisz
    Andrzej Witoński - Prezes Klubu Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju „Bursztyn” Kalisz
    Andrzej Michalski - Prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju
    Ewa Kochanek - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” OSRiR Kalisz
    Beata Sysiak - Prezes Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” w Kaliszu
    Tomasz Wasela - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nike” Kalisz 
    Mateusz Różański - wiceprezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego NIKE w Kaliszu
    Piotr Lewandowski - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
    Robert Papuziński - Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca” w Kaliszu
    Bartłomiej Czarciński - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
    Artur Nowacki - Koordynator PARKRUN Kalisz
    Weronika Wodiczko - Koordynator PARKRUN Kalisz
    Joanna Nowacka - Koordynator PARKRUN Kalisz
    Jarosław Jasiukiewicz - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej
    Marcin Żelaziński - prezes i trener Klubu Rugby Husaria Kalisz

    Komentarze

    Najczęściej odwiedzane

    The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
    For a better experience, please consider using this application with a supported browser.