PIŁKA RĘCZNA. Energetyczne derby dla Gdańska

DATA: 25 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała w sobotę Energę MKS Kalisz. Fot. Wybrzeże Gdańsk.

To były derby pełne energii. Niestety, zakończone zwycięsko dla zespołu z Gdańska.

W sobotnim spotkaniu zmierzyły się ze sobą zespoły, których sponsorem jest koncern energetyczny - Energa. W mecz lepiej weszli gospodarze z Gdańska, którzy po pięciu minutach gry prowadzili 3:1. Wtedy przebudzili się kaliszanie, którzy zaliczyli serię czterech trafień pod rząd. Po kwadransie gry, gdy do bramki Wybrzeża trafił Marek Szpera, goście wyszli na prowadzenie 9:5. Do końca pierwszej połowy podopieczni Marcina Lijewskiego zdołali jednak odrobić straty a kontaktową bramkę tuż przed końcową syreną zdobył z siódmego metra Adrian Kondratiuk. Na przerwę MKS schodził jednak wygrywając 14:13.

W drugiej połowie pierwszą bramkę zdobył Szpera i wydawało się, że kaliszanie pójdą za ciosem. Tak się nie stało a od 38 minuty gospodarze wrzucili drugi bieg. Na 10 minut przed końcem meczu po skutecznie wyegzekwowanym przez Michała Dreja rzucie karnym kaliszanie zbliżyli się jednak na jedno trafienie do rywali. Końcówka należała do Wybrzeża, które wygrało to spotkanie 33:28.

Po tej porażce kaliszanie skomplikowali sobie sprawę awansu do najlepszej ósemki, która będzie walczyła po zakończeniu rundy zasadniczej w play-off.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Energa MKS Kalisz 33:28

Energa Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski - Wróbel 9, Salacz 6, Papaj 5, Prymlewicz 4, Gajek 3, Kondratiuk 3, Oliveira 3 oraz Bednarek, Komarzewski, Janikowski.

Energa MKS Kalisz: Potocki, Zakreta - Szpera 6, Drej 5, Krytski 4, Kniazeu 3, Pilitowski 3, Bałwas 2, Klopsteg 2, Adamczak 1, Adamski 1, Wojdak 1 oraz Bożek, Kwiatkowski, Misiejuk.