MMA. Złoty Wiktor

DATA: 27 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Zawodnicy Tornado Kalisz na zawodach w Luboniu.

W weekend w Poznaniu odbyła się największa impreza chwytanych sportów walki w kraju - 9 Mistrzostwa Polski w Jiu Jitsu No GI.

W hali OSiR-u w Luboniu rywalizowało ponad 1500 zawodniczek i zawodników reprezentujących BJJ, Jiu Jitsu, zapasy, judo i sambo. W imprezie wystartowała trójka zawodników MMA Tornado Kalisz: Wiktor Cegła, Jakub Ubycha i Jakub Haładyn. Najlepiej z zawodników prowadzonych podczas tych zawodów przez Macieja Haładyna, spisał się laureat najlepszej 10-tki sportowców Kalisza 2018 roku, Wiktor Cegła. 17 letni uczeń Zespołu Szkół Gastronomicznych w ubiegłym roku zdobył w tych zawodach srebrny medal. Tym razem nie miał sobie równych w kategorii juniorów wagi ciężkiej. Kaliszanin bardzo wyraźnie wygrał na punkty wszystkie swoje walki pokonując m.in. w półfinale Jakuba Berkowskiego (Husaria MMA Włocławek) 6:0 a w walce finałowej Olafa Sobania (Sparta Gold Team Polska) aż 18:0 i został pierwszy raz w swojej karierze mistrzem Polski w brazylijskim Jiu Jiitsu.

Kolejny z kaliszan, 16-letni Jakub Ubycha po zaciętym pojedynku, przegrał decyzją sędziowską swoją walkę eliminacyjną a 13 letni Jakub Haładyn, były medalista Mistrzostw Polski dzieci, pierwszy raz startujący w kategorii juniorów młodszych nie zmieścił się w limicie wagowym (zaledwie o 100 gramów) i został zdyskwalfikowany.
    - Był to pierwszy start zawodników MMA Tornado Kalisz w tym roku - mówi Aleksandra Małecka, prezes MMA Tornado Kalisz.