AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WOŚP. Rekordowy finał Orkiestry

DATA: 27 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  43.799,50 zł. zebrało 130 wolontariuszy w sztabie WOŚP Powiatu Kaliskiego. To rekord wszystkich zbiórek zamkniętych organizowanych od 13 lat.

  W dotychczasowych edycjach Kaliskich Zbiórek Zamkniętych uczestniczyły 74 szkoły i 1432 wolontariuszy. Na przestrzeni 13 lat w akcji wzięły udział: 22 szkoły z Kalisza oraz Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej. Natomiast z powiatu kaliskiego uczestniczyły 52 szkoły, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Koźminku, Gospodarstwo Agroturystyczne Krzyżówki. W sumie szkoły z Kalisza i powiatu kaliskiego przekazały na rzecz WOŚP 260.696,21 zł.

  Do tego doszły jeszcze kwoty za licytacje. W tym roku wylicytowana została za kwotę 765 zł mega bombonierka ze Śliwką Nałęczowska oraz 4 kosze słodyczy przekazane przez firmę Jutrzenka Colian, z których najdroższy wylicytowano za 112,50 zł. Podziękowania dla wolontariuszy wręczył Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy w sali sesyjnej kaliskiego starostwa. - Istotą jest to, że wszyscy razem pobijamy rekordy i z roku na rok wspólnie mamy większe sukcesy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i dla chorych dzieci - powiedziała Wioletta Przybylska, szefowa Sztabu Powiat Kaliski, Kaliskich Zbiórek Zamkniętych.

  Co roku w dzień ogólnopolskiego finału WOŚP do Warszawy z Kalisza wyrusza też rowerowa sztafeta. Bronisław Krakus szef sztafety cyklistów podziękował uczestnikom tegorocznej Wielkoorkiestrowej Sztafety Cyklistów. - To są zawsze dla nas duże emocje, co prawda odmładza się nam sztafeta, ale to dobrze, że jest to kontynuowane przy pomocy Starosty Kaliskiego i sponsorów: Jurzenki Colian, Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej i firmy Ost Sped - powiedział Bronisław Krakus, szef Sztafety Cyklistów.

  (nel)
     

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.