AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Orlen Przedszkoliada Tour

DATA: 28 lutego 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Podczas imprezy trenowało i świetnie bawiło się wielu uczniów. Fot. organizatorzy imprezy.

  W hali sportowej SP nr 10 odbyła się Orlen Przedszkoliada Tour.

  To jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w ponad 150 miastach w Polsce. System przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a przy okazji naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

  W kaliskiej edycji Orlen Przedszkoliada Tour udział wzięło ponad 150 Aktywnych Przedszkolaków z Kalisza. W okresie styczeń-marzec odbędzie się ponad 70 imprez, w których udział weźmie około 15.000 przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej przedszkoliada.pl. Impreza to nie tylko rozrywka ruchowa, ale także wielowymiarowa edukacja dla najmłodszych. Aktywne Przedszkolaki w Kaliszu sięgnęły po kredki, aby w ramach akcji „Pomaluj świat drużyny kangura” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się z ich czerwonym przyjacielem. Instruktorom przedszkoliada.pl w zabawie w sport z najmłodszymi towarzyszyli sportowcy klubów sportowych: KKS 1925 Kalisz, Energa MKS Kalisz i UKS Nike.

  Czerwony kangur przedszkoliada.pl niczym prawdziwy gospodarz dbał o dobre samopoczucie wszystkich uczestników imprezy. Towarzyszyli mu jego maskotko-przyjaciele: Pelikan oraz Play-Doh. Wszyscy wspierali dzieci w ich wspaniałej, sportowej przygodzie. Papierowe kubki do picia zdrowych napojów zapewniła firma Stora Enso. Sprzęt sportowy, dostarczyła firma Decathlon. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały od Kangura i jego przyjaciół; dyplomy, medale i niespodzianki, które przygotowali partnerzy Orlen Przedszkoliada Tour 2019. Na zakończenie nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.