AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Wielkopolskie derby

DATA: 1 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W pierwszym spotkaniu w Pile kaliszanki przegrały 2:3. Fot. LSK

  W derbach Wielkopolski spotkają się w piątek Energa MKS Kalisz z Eneą PTPS Piła. Zwycięzca spotkania zwiększy znacznie swoje szanse na utrzymanie w LSK.

  Energa plasuje się obecnie na 11 miejscu, które nie gwarantuje po rundzie zasadniczej utrzymania w ekstraklasie kobiet. Do zespołu z Piły kaliskie siatkarki tracą jednak jedynie trzy punkty. Jeśli wygrają dzisiejszy mecz z Eneą wówczas zrównają się z tym zespołem punktami. Dodatkowo przeskoczą w tabeli zapewne #Volley Wrocław, który ma wprawdzie jeden punkt więcej od Energi, ale dziś gra z mistrzem Chemikiem Police. Punkty w tej kolejce może stracić też Legionovia, która ma dwa ,,oczka'' więcej od MKS-u, ale w sobotę gra ciężki mecz wyjazdowy z Pałacem Bydgoszcz. Przy zwycięstwie z Piłą za trzy punkty i korzystnych wynikach w innych spotkaniach kaliszanki mogą więc awansować po tej kolejce nawet na 8 miejsce. - Taki jest nasz cel, żeby wygrać przynajmniej dwa z trzech czekających nas meczów w rundzie zasadniczej - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz.

  Po meczu z Eneą Piła kaliszanki czekają jeszcze spotkania z KSZO Ostrowiec (zaległe) i Budowlanymi Łódź. Początek piątkowego meczu Energi MKS z Eneą PTPS Piła w hali Arena o godz. 17.30. Transmisja na żywo w Polsacie Sport. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.