AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZENIE. „Zakochani w Kaliszu” do 12 maja

DATA: 1 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Do 12 maja w Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza przy ul. Kolegialnej 4 w Kaliszu można oglądać wystawę „Zakochani w Kaliszu”, której wernisaż miał miejsce w Walentynki, 14 lutego.

  Eksponaty wykorzystane podczas tworzenia wystawy pochodzą w większości od mieszkańców Kalisza. To także mieszkańcom i ich uczuciom i wspomnieniom na przełomie wieków poświęcona jest obecna ekspozycja.

  Wystawa ukazuje m.in. miejsce pierwszych spotkań Kaliszan. Można na niej zobaczyć i poznać dawne zwyczaje, np. wiano, czyli potocznie mówiąc wyprawkę panny młodej. Na ekspozycji nie brakuje też nieco współcześniejszych przedmiotów, sukien ślubnych, zaproszeń, telegramów, nagrań video, prezentów ślubnych (od lat 40-tych do współczesności). Dopełnieniem są fotografie ślubne i rodzinne, które są podstawą muzealnej opowieści.

  Warto zaznaczyć, że biżuterię zaręczynową i ślubną, która eksponowana jest na wystawie wypożyczył Salon Jubilerski „Carre”, zaś współczesną suknię Salon i Pracownia Sukien Ślubnych i Wieczorowych Jadwigi Michalak. Piękne atrapy tortów weselnych na potrzeby wystawy wykonała Cukiernia Sośniccy i Lechowscy S.J.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.