AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Test Praetoriana

DATA: 1 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliscy policjanci będą teraz przez tydzień testować nowy wóz patrolowy. Fot. KMP w Kaliszu.

  Praetorian - prototypowy policyjny wóz dotarł do Kalisza. Przez tydzień będzie użytkowany przez kaliskich funkcjonariuszy.

  Prototyp pojazdu stworzony został w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez konsorcjum trzech partnerów: Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Koordynator), Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (Partner Naukowy) i Domu Samochodowego GERMAZ (Partner Przemysłowy).

  Testowany Praetorian może być wykorzystywany do wielu zadań realizowanych przez policję. W wersji patrolowej pojazdem porusza się m.in. dwóch funkcjonariuszy, w drugiej strefie stolik i fotele ustawione są tak, by zapewnić jak największą wygodę osobom, z którymi prowadzone są czynności, w trzeciej strefie zainstalowana jest klatka pozwalająca na przewóz zatrzymanego. W wersji wypadowej (przewożącej pododdział policji np. na mecz czy koncert) ten sam pojazd mieści aż 8 funkcjonariuszy z pełnym wyposażeniem - w drugiej strefie znajduje się 6 foteli z centralnie ustawionym stolikiem, w trzeciej strefie zamiast klatki zainstalowany jest stelaż, mieszczący zestawy i tarcze ochronne.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.