PIŁKA RĘCZNA. Malcher show. MKS stracił szansę na play-off

DATA: 4 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze ręczni MKS-u stracili praktycznie szansę na awans do play-off. Fot. Karina Zachara.

Piłkarze ręczni Energi MKS mają już tylko teoretyczne szanse na awans do play-off.

Kaliszanie zanotowali ostatnio wyraźny spadek formy. Tydzień temu przegrali na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk, a w sobotę ulegli w Arenie Gwardii Opole. Wprawdzie na początku spotkania to gospodarze prowadzili 3:0 a następnie 4:1, ale potem inicjatywę na parkiecie przejęli opolanie. Między 7. a 22. minutą Gwardia nie tylko zniwelowała straty, ale też sama objęła prowadzenie 11:7. Świetnie wtedy w bramce gości spisywał się Adam Malcher, który wręcz ją zamurował.

Do przerwy opolanie prowadzili już pięcioma bramkami 16:11, a w drugiej połowie konsekwentnie powiększali swoją przewagę. W 39 minucie było już 23:14 dla zespołu z Opola. Dziesięć minut później Gwardia wygrywała natomiast 28:19. W końcówce MKS nieco nadrobił. Łukasz Zakreta nie dał się pokonać zawodnikom Gwardii, ale mecz wygrali goście 31:26.

Po tej porażce MKS stracił praktycznie szansę na awans do czołowej ósmeki Superligi i grę w play-off. Na sześć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej Energa ma aż 11 punktów straty do ósmego w tabeli Piotrkowianina, a w perspektywie spotkania z niepokonanym Vive Kielce oraz silnym Górnikiem Zabrze i MMTS Kwidzyn, który nie leży kaliskiemu zespołowi.

W najbliższy wtorek, 5 marca MKS Energa zagra w ramach półfinału Pucharu Polski z Vive Kielce. To spotkanie rozpocznie się w Arenie o godz. 18.00.