SIATKÓWKA. Piła pokonana! Radość MKS-u

DATA: 4 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki mają z czego się cieszyć. Wygrały z Piłą i są bliskie utrzymania w LSK. Fot. LSK.

Siatkarki Energi MKS są bardzo bliskie utrzymania się w Lidze Siatkówki Kobiet.

Kaliszanki w piątek zmierzyły się w Arenie z Eneą PTPS Piła. I było to kluczowe spotkanie w walce o utrzymanie się w ekstraklasie kaliskiego zespołu.

Po pierwszym secie prowadziły wprawdzie pilanki, które wygrały inauguracyjną partię 25:23. Od drugiego seta przewagę osiągnęły jednak na parkiecie gospodynie. MKS wygrał drugą partię 25:23 i wyrównał stan meczu. Trzecia partia była równie zacięta, jak dwie wcześniejsze. Kaliszanki prowadziły już 21:16, ale Piła powalczyła. Na szczęście końcówka należała do gospodyń, które wygrały trzeciego seta 25:23. W czwartym i ostatnim, jak się później okazało, secie podopieczne Jacka Pasińskiego świetnie rozegrały końcówkę partii. Przy stanie 21:20 dla MKS-u gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały tę partię 25:20, a całe spotkanie 3:1.

To była bardzo cenna wygrana kaliskich siatkarek, która pozwoliła MKS-owi awansować na 9 miejsce w tabeli. Gwarantuje ono po zakończeniu rundy zasadniczej utrzymanie w LSK. Kaliszanki mają obecnie 19 punktów i wyprzedzają w tabeli Legionovię Legionowo o jeden punkt oraz #Volley Wrocław o dwa pkt. Jeśli siatkarki Energi zdobędą co najmniej dwa punkty w zaległym spotkaniu z KSZO Ostrowiec wówczas definitywnie utrzymają się w ekstraklasie. Zaległy mecz z KSZO kaliski zespół rozegra na parkiecie rywala 12 marca.

Energa MKS Kalisz - Enea PTPS Piła 3:1 (23:25, 25:23, 25:23, 25:20)

MKS: Ogoms 8, Janicka 13, Budzoń 1, Lazić 6, Miros 1, Kecman 25 oraz Kulig (l), Wawrzyniak, Strózik 10, Dybek, Brzezińska 12.

PTPS: Strantzali 21, Stencel 9, Azizova 14, Trojan 5, Kaczorowska 14, Szpak 4 oraz Lemańczyk (l), Pawłowska (l), Kobus, Słonecka, Chrzan.

MVP: Ljubica Kecman (Energa MKS).