AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Mecz sezonu. Półfinał Pucharu Polski z Vive Kielce!

DATA: 5 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Zagramy z Vive Kielce dla naszych kibiców - mówi Marek Szpera, rozgrywający Energi MKS. Fot. Karina Zachara.

  To będzie mecz sezonu w kaliskiej Arenie. We wtorek w półfinale Pucharu Polski Energa MKS zmierzy się z wielokrotnym mistrzem Polski, Vive Kielce.

  Kaliszanie nie mogą zaliczyć na razie tego sezonu do udanych. W Superlidze spisują się średnio, ale w Pucharze Polski rewelacyjnie. W tych rozgrywkach dotarli do półfinału. Teraz zmierzą się w nim z wielokrotnym mistrzem kraju zespołem Vive Kielce. W Kielcach nie lekceważą dzisiejszego pojedynku z MKS-em. - Kaliszanie wcześniej w pucharze wygrali z Górnikiem Zabrze, trzeba więc na nich uważać - mówi Krzysztof Lijewski, rozgrywający PGE Vive Kielce. - Jesteśmy w innym miejscu niż drużyna z Kalisza, ale oni tego meczu na pewno nie oddadzą. Nie przez przypadek znaleźli się tu, gdzie są, musieli przecież wygrać ciężkie spotkania w drodze do półfinału.

  Dla kaliskich szczypiornistów pojedynek z Vive będzie prestiżowy. W Superlidze Energa nie ma już raczej szans na awans do najlepszej ósemki i grę w play-off, ale pucharowe rozgrywki rządzą się swoimi prawami. - Musimy szybko się zregenerować po sobotnim meczu z Gwardią i zagrać z Kielcami jak najlepiej potrafimy. Nie chcemy, żeby ten mecz po prostu się odbył, chcemy powalczyć i coś udowodnić. Zagramy dla naszych kibiców - przekonuje Marek Szpera, rozgrywający MKS-u.

  W drugiej pucharowej parze Orlen Wisła Płock zmierzy się z Azotami Puławy. Mecz tych drużyn odbędzie się 20 marca. Finał Pucharu Polski odbędzie się 11 lub 12 maja. Wtorkowy mecz Energi MKS-u z Vive Kielce rozpocznie się o godz. 18.30 w Arenie. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.