AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Wystartowała Miejska Liga Małego Szczypiorniaka

DATA: 6 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy pierwszego campu szczypiorniaka. Fot organizatorzy.

  W poniedziałek ruszyła akcja propagująca piłkę ręczną wśród najmłodszych kaliszan - uczniów klas IV szkół podstawowych. Miejska Liga Małego Szczypiorniaka ma na celu promować piłkę ręczną wśród uczniów kaliskich szkół, uczyć zasad i przepisów. 

  - Już dawno zabiegałem o to żeby taka liga powstała - mówi Mateusz Różański, trener UKS Nike Kalisz. - Na pierwszy camp przybyło prawie 100 chłopców z klas IV z sześciu kaliskich szkół. Jest to początek tworzenia pewnego systemu szkolenia, wyławiania talentów do piłki ręcznej. Na tym etapie rozwoju dzieci możemy ich zachęcić do grania w piłkę ręczną, pokazać zasady, wyjaśnić przepisy. Dzieci mogą pograć na boiskach dostosowanych do ich warunków fizycznych rywalizować z innymi szkołami. W naszych campach nikt nie jest przegrany, wszyscy są wygranymi. Nie robimy klasyfikacji i będziemy wyróżniać wszystkie szkoły jednakowo. Na początek każda szkoła dostała zestawy strojów a na kolejnych spotkaniach uczniowie i ich szkoły będą otrzymywać piłki oraz inne nagrody rzeczowe. W MKS Kalisz gra już jeden nasz wychowanek. To Kamil Adamski, który zaczynał tak jak obecni na poniedziałkowym turnieju chłopcy. Mam nadzieję, że w pierwszym zespole MKS-u będzie więcej naszych wychowanków.

  Głównym organizatorem akcji jest UKS Nike wraz ze Szkołą Podstawową nr 10 przy wsparciu środków finansowych Miasta Kalisz i MKS-u Kalisz. - Czekamy na zgłoszenia innych szkół, kolejny camp i turniej odbędzie się pod koniec marca - kończy trener Różański.

   

  (jav) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.