AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PO ZIMIE. Sprzątajmy miasto!

DATA: 7 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Patrole straży miejskiej patrolują osiedla. Fot. kalisz.pl

  Trwa sprzątanie Kalisza po zimie. Od początku roku zebrano aż 500 dużych worków śmieci.

  Prace związane ze sprzątaniem miasta są prowadzone intensywnie. Pracownicy, którzy w ramach robót publicznych skierowani zostali przez Powiatowy Urząd Pracy do Straży Miejskiej, wysyłani są każdego dnia w różne punkty miasta, wskazywane przez funkcjonariuszy jako wymagające szczególnych prac porządkowych. Od początku roku udało się zebrać aż 500 dużych, studwudziestolitrowych worków śmieci.  

  Strażnicy miejscy patrolują osiedla identyfikując miejsca, w których należy zainterweniować. Wezwania uprzątnięcia zaśmieconych punktów kierowane są do zarządców danego terenu. - Nim miasto się zazieleni i posadzimy kwiaty, należy zintensyfikować prace porządkowe, umyć ulice i chodniki. Te działania, jako samorząd, podejmujemy. Jednak nie uda się poprawić estetyki miasta bez wsparcia mieszkańców: apeluję, zadbajmy o własne podwórka, otoczenie, sprawdzajmy czy dozorcy i firmy sprzątające wywiązują się z obowiązków. Nie śmiećmy - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

  Działania prowadzą także Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska oraz Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Lada dzień w Kaliszu zawisną kolejne, nowe dyspensery na torebki na psie odchody. Niebawem na ulicach i chodnikach miasta pojawią się także maszyny, które będą je myły.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.