AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Złoto Piszczorowicza w USA

DATA: 7 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bartosz Piszczorowicz zdobywa medale w USA. Fot. Karl Moore.

  W Greensboro w stanie Północna Karolina obyły się mistrzostwa konferencji ACC (Atlantic Coast Championships). Wziął w nich z powodzeniem udział kaliszanin, Bartosz Piszczorowicz.

  W zawodach wystartowało blisko 280 zawodników z 12 uniwersytetów stowarzyszonych w ramach ACC. Uniwersytet of Louisville reprezentował kaliszanin Bartosz Piszczorowicz, który na studia do USA wyjechał w grudniu ubiegłego roku. - Bartosz wziął udział w trzech startach indywidualnych oraz w 3 sztafetach - relacjonuje Iza Piszczorowicz, mama pływaka. - Z zawodów przywiózł w sumie 4 medale. Trzy złote medale, w konkurencjach 200 m. stylem dowolnym oraz sztafetach 4x100 dowolnym i 4x200 dowolnym, a także jeden srebrny 4x50 dowolnym. - Uważam mój debiut na mistrzostwach ACC za bardzo udany - mówi Bartosz Piszczorowicz. - Zdobyłem indywidualne mistrzostwo konferencji w wyścigu na 200 stylem dowolnym, co w tak mocno obsadzonych zawodach jest dużym osiągnięciem. Teraz skupiam się na przygotowaniach do kolejnych zawodów, gdzie spotkam się z najlepszymi zawodnikami z amerykańskich uniwersytetów w USA.

  Dzięki osiągniętym wynikom Piszczorowicz uzyskał kwalifikacje do najważniejszej akademickiej imprezy w USA, do mistrzostw I Dywizji NCAA (National Collegiate Athletic Association), które odbędą w Austin w Texasie pod koniec marca.

  (jav)
   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.