AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TRZĘSAŁA: Chcemy awansu do II ligi

DATA: 8 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Robert Trzęsała, prezes KKS-u wierzy w tym sezonie w awans swojej drużyny do II ligi. Fot. Tomasz Skórzewski.

  O wiosennym starcie III ligi, celach na ten sezon i przygotowaniu zespołu do rozgrywek z prezesem KKS-u Robertem Trzęsałą rozmawia Piotr Jaworowski

  O jakie cele w rundzie wiosennej będzie walczyć KKS?
  - Chcemy jak najlepiej zagrać w tej rundzie i liczymy na dobry wynik. Nie ukrywam, że chcemy powalczyć o II ligę. Taki jest cel na tę rundę. W jakim miejscu jesteśmy pokazały mecze sparingowe, z których przebiegu i wyników jesteśmy zadowoleni. Piłkarze mieli optymalne warunki przygotowań i są dobrze przygotowani do ligi. Nie chcemy zmarnować potencjału.

  Zimą w składzie doszło do wielu zmian. Do drużyny doszli zawodnicy, którzy grali w I czy II lidze. Czy obecny skład gwarantuje walkę o awans do II ligi?

  - Jak najbardziej. Ci piłkarze, którzy doszli do naszej drużyny grali już na wyższym poziomie rozgrywkowym niż III liga i mam nadzieję, że po awansie pozostaną dalej w KKS-ie. Głodna awansu zresztą jest cała drużyna. 

  Kto będzie najgroźniejszym rywalem KKS-u w walce o awans?
  - W tym sezonie liga jest bardzo wyrównana. W walce o awans nie złoży broni kilka zespołów. Będą liczyć się Mieszko Gniezno, z którym zagramy na inaugurację wiosny, Radunia Stężyca oraz rezerwy Lecha Poznań. Wzmocniły się też Kotwica Kołobrzeg, Bałtyk Gdynia i KP Starogard. Z tymi zespołami czekają nas wiosną ciężkie mecze.

  Jaki jest budżet KKS-u w tym sezonie? 
  - Budżet mamy wyższy niż mieliśmy do tej pory, ale szukamy jeszcze środków żeby go zwiększyć. Staramy się, żeby w klubie płatności były regulowane na bieżąco. Jest to czynione dzięki dużemu wsparciu miasta i naszych sponsorów, za które dziękujemy. 

  Jak wygląda współpraca z nowymi władzami miasta i innymi kaliskimi klubami sportowymi?
  - Układa się bardzo dobrze i cieszymy się z tego, czego przykładem może być prezentacja naszej drużyny na meczu piłki ręcznej MKS-u z Vive Kielce. KKS jest kaliskim klubem, któremu kibicuje wielu kaliszan. Staramy się, żeby dobrze promował on nasze miasto na ogólnopolskiej arenie sportowej.  

  W sobotę inauguracja rundy wiosennej w III lidze i mecz z liderem Mieszkiem Gniezno. Wygramy go?
  - Wszyscy liczymy na dobrą grę naszych piłkarzy i zwycięstwo. Tego będą oczekiwać od nas kibice i chcemy spełnić ich oczekiwania. Każdy z kibiców, który przyjdzie na sobotni mecz i kupi bilet dołoży swoją cegiełkę do awansu. My ze swej strony zrobimy wszystko, żeby grać jak najlepiej i powalczyć w tym sezonie o awans do II ligi. 

   

  Rozmawiał Piotr Jaworowski

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.