AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Utrzymały się w ekstraklasie!

DATA: 13 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  MKS pokonał wczoraj w zaległym meczu KSZO i utrzymał się w ekstraklasie. Fot. LSK.

  Siatkarki Energi MKS utrzymały się w ekstraklasie.

  Kaliszanki we wtorek zmierzyły się w wyjazdowym, zaległym spotkaniu z KSZO Ostrowiec i pewnie wygrały to spotkanie 3:0. Do utrzymania w ekstraklasie wystarczyły im dwa punkty. Tymczasem wczoraj zdobył trzy.

  Pierwsza partia była wyrównana do stanu 6:6. Potem inicjatywę na parkiecie przejął zespół gości, który dominował w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Energa objęła prowadzenie 18:10, a pierwszą partię wygrała 25:12. Drugi set był dużo bardziej wyrównany. Początkowo utrzymywał się remis 7:7, ale potem podopieczne trenera Jacka Pasińskiego włączyły drugi bieg i było 10:7 a następnie 16:13 dla MKS-u. Gospodynie nie miały zamiaru się poddać i w końcówce zniwelowały stratę do jednego punktu (było 20:19 dla przyjezdnych), ale końcówkę znów na swoją korzyść rozstrzygnęły siatkarki z Kalisza, wygrywając 25:22.

  Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia gości 4:1. Potem znów był remis 11:11, ale końcówka to po raz kolejny popis MKS-u, zwycięstwo 25:22 a w całym spotkaniu 3:0. Dzięki tej wygranej kaliszanki są już pewne utrzymania w ekstraklasie. W barażach będzie grać KSZO oraz jednej zespół z zagrożonej trójki: #Volley Wrocław, Legionovia Legionowo i Enea Piła. O wszystkim rozstrzygnie ostatnia kolejka rundy zasadniczej, która odbędzie się w najbliższy weekend. W niej kaliszanki zagrają z Grotem Budowlanymi Łódź. To spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 marca o godz. 18.30 w hali Arena.

  (nel)  

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.