PIŁKA RĘCZNA. Rewanż MKS-u na Arce

DATA: 14 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    MKS zrewanżował się Arce Gdynia za porażkę w pierwszej rundzie. Fot. Arka Gdynia.

Zwycięstwo z najsłabszym zespołem w Superlidze odnieśli piłkarze ręczni Energi MKS.

Kaliszanie zrewanżowali się tym samym zespołowi z Gdyni za porażkę w I rundzie rozgrywek ekstraklasy. MKS to jedyny zespół, któremu Arka urwała w tym sezonie punkty. W rewanżu goście dość długo się bronili, a po 18 minutach był remis. W końcówce pierwszej połowy MKS odskoczył jednak na cztery bramki i na przerwę schodził prowadząc 11:7. W drugiej połowie gospodarze uszczelnili obronę i dobrze w ich bramce spisywał się Łukasz Zakreta. Ostatecznie MKS, mimo braku swojego lidera Marka Szpery, pokonał w środę Arkę 27:16.

Mimo tego zwycięstwa MKS nadal zajmuje 11 miejsce w tabeli Superligi i nie ma praktycznie już szans na awans do czołowej ósemki i grę w play-off. Kaliszanie w rundzie zasadniczej mają do rozegrania jeszcze cztery mecze, w tym spotkanie z mistrzem Polski Vive Kielce. Z Vive zmierzą się już w najbliższą sobotę na wyjeździe.