AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONCERT (VIDEO). Orient i Bałkany w CKiS

DATA: 15 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dikanda wystąpi w CKiS.

  Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na folkowy koncert zespołu Dikanda.

  Impreza odbędzie się w ramach muzycznego projektu „World Music Koncert”, a tym razem w podróż po etnicznych brzmieniach zabierze nas niesamowita Dikanda. Na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, liderka zespołu, akordeonistka Ania Witczak wraz z zespołem, przeniesie nas w świat Orientu - od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie.

  Dikanda to zespół, który powstał w roku 1997 w Szczecinie. Jest to jeden z najbardziej uznanych szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu  poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - „dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

  Zespół tworzą: Ania Witczak - śpiew, akordeon, lider zespołu; Dominik Bieńczycki - skrzypce; Daniel Kaczmarczyk - instrumenty perkusyjne; Piotr Rejdak - gitary; Grzegorz Kolbrecki - kontrabas; Kasia Bogusz - śpiew; Szymon Bobrowski - trąbka.

   

   

  Bilety na koncert: on-line - www.ckis.kalisz.pl lub kasy Centrum - tel.: 62 765 25 52, ul. Łazienna 6, obok Parku Miejskiego. Cena: 50 zł. Koncert obędzie się w sobotę, 16 marca o godz. 19:00 w sali CKiS. 

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.