PIŁKA NOŻNA (VIDEO). KKS liderem!

DATA: 18 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS pokonał na wyjeździe KP Starogard Gdański i został liderem III ligi. Fot. kalisz.pl

KKS Kalisz został liderem III ligi. Obejrzyj gole ze spotkania w Starogardzie Gdańskim.

Kaliszanie w sobotę rozgrali ciężkie spotkanie z KP Starogard Gdański i wygrali je 3:1. Wynik na korzyść KKS-u otworzył w 11. minucie najlepszy snajper ligi Hubert Antkowiak. Mimo, iż przez moment stracił posiadanie piłki, wykorzystując niefrasobliwość rywali błyskawicznie ją odzyskał i pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gospodarzy.

Kolejne gole kibice ujrzeli dopiero w drugiej połowie. W 60. minucie wyrównał Wojciech Zyska, skutecznie egzekwując rzut karny. Remis nie trwał jednak długo. Trzy minuty później Robert Tunkiewicz dograł z prawej flanki do nadbiegającego drugą stroną Patryka Jarantowicza, a ten uderzeniem z pierwszej piłki ponownie dał KKS-owi prowadzenie. Rezultat spotkania w 67. minucie ustalił Gabriel Vidal Gonzalez, który oddał strzał niemal z tego samego miejsca co chwilę wcześniej Jarantowicz. Przy tym trafieniu asystował Mateusz Żebrowski, ale swoją cegiełkę dołożył też Antkowiak, który wyłuskał piłkę w polu karnym rywali.

Po zwycięstwie w Starogardzie Gdańskim kaliszanie wrócili na fotel lidera III ligi. Punkty w tej kolejce zgubił Lech II Poznań, który przegrał z Mieszkiem Gniezno. Wygrała za to czwarta Radunia Stężyca. KKS po 19. kolejkach prowadzi i ma 44 punkty. Pozostałe trzy zespoły: Mieszko, Lech II i Radunia mają zgromadzonych po 42 pkt.

W sobotę lider zagra u siebie z Sokołem Kleczew. To spotkanie odbędzie się na stadionie przy ul. Łódzkiej o godz. 18.00.

KP Starogard Gdański – KKS Kalisz 1:3 (0:1)
    Bramki: 0:1 Hubert Antkowiak 11. min, 1:1 Wojciech Zyska 60. min (k.), 1:2 Patryk Jarantowicz 63. min, 1:3 Gabriel Vidal Gonzalez 67. min.

KP Starogard Gdański: Jakub Knut, Piotr Jaroszek (46. Filip Sosnowski), Tomasz Wypij, Karol Maliszewski, Daniel Kraska (75. Maciej Kozakowski), Rafał Jankowski, Bernard Powszuk, Damian Rysiewski (72. Daniel Katerla), Krzysztof Krakowiak, Kacper Łazaj, Wojciech Zyska

KKS Kalisz: Adam Wasiluk – Ernest Dzięcioł (46. Damian Ślesicki), Mateusz Gawlik, Mateusz Żytko, Marcin Radzewicz, Mateusz Żebrowski (78. Mateusz Stefaniak), Robert Tunkiewicz, Pavlo Hordijczuk, Patryk Jarantowicz (85. Tomasz Owczarek), Todor Trayanov (46. Gabriel Vidal Gonzalez), Hubert Antkowiak.

Żółte kartki: Filip Sosnowski (KP Starogard).