AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOMUNIKACJA. Kaliski Rower Miejski powraca

DATA: 25 marca 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Od poniedziałku 1 kwietnia po zimowej przerwie mieszkańcy Kalisza będą mogli znów korzystać z rowerów publicznych.

  Do końca października będzie można wypożyczać 283 rowery, w tym rowery familijne typu cargo, tandemy i rowerki dziecięce.

  Z roweru może skorzystać każdy. Dzieci powinny to robić pod opieką rodziców. Samodzielnie wypożyczyć rower mogą osoby pełnoletnie, lub te, które ukończyły 13. rok życia i przedstawiły zgodę rodziców.
  Przed pierwszym wypożyczeniem należy się zarejestrować korzystając ze strony internetowej KaliskiRowerMiejski.pl, aplikacji mobilnej Nextbike lub terminala stacji wypożyczeń. Należy również zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych.
  Rower można wypożyczyć poprzez terminal lub aplikację Nextbike. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami – zalogować się wpisując numer telefonu i kod PIN (w aplikacji wystarczy zrobić to raz) i wpisać numer roweru. Aplikacja mobilna Nextbike umożliwia też wypożyczenie poprzez zeskanowanie kodu QR roweru.
  Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – 1 zł kosztuje wypożyczenie nieprzekraczające godziny,
  a za drugą i każdą następną godzinę system nalicza po 2 złote.

  Kaliski Rower Miejski został w ubiegłym sezonie znacząco rozbudowany. Od 1 maja można było korzystać z 12 stacji, od czerwca z kolejnych 7, a od lipca z kolejnych 11. Łącznie kaliszanie mieli do dyspozycji 30 stacji, a liczba wypożyczeń w ciągu sezonu 2018 roku przekroczyła 128 tysięcy.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.