AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZDROWIE. Biała Sobota na Polnej

DATA: 11 kwietnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Do skorzystania z bezpłatnych badań zachęcają radny i lekarz Mirosław Gabrysiak oraz wiceprezydent Mateusz Podsadny. Fot. kalisz.pl

  13 kwietnia w Zakładzie Podstawowej Opieki Zdrowotnej PULS przy ulicy Polnej 29 odbędzie się pierwsza w tym roku Biała Sobota.

  W sobotę będzie można skorzystać z badań osteoporozy, wad postawy, cukru, ciśnienia, słuchu i wzroku. Będzie można wykonać również EKG, RTG płuc, spirometrię oraz USG-Doppler tętnic przedmózgowych. - Zachęcamy wszystkich kaliszan do udziału w badaniach. Są one bezpłatne i dostępne, nie jest wymagana żadna wcześniejsza rejestracja. Warto z tego skorzystać, ponieważ profilaktyka pozwala zapobiec wielu poważnym chorobom - powiedział wiceprezydent Mateusz Podsadny.

  W ramach najbliższej Białej Soboty zapewnione będą również konsultacje psychologiczne i dietetyczne z analizą składu ciała oraz światłoterapia Bioptron. - Chcieliśmy położyć szczególny nacisk na zapobieganie chorobom układu krążenia. Stąd chociażby badanie tętnic przedmózgowych - wyjaśnił Mirosław Gabrysiak, lekarz i radny Rady Miasta Kalisza.

  Badania odbywać się będą w godz. 10:00 - 16:00. Wszystkie są bezpłatne. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.