AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BIEG. Maraton policjantów

DATA: 12 kwietnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kaliszanin Aron Przybył zdobył srebrny medal 17. Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie. Zawody rozegrano w ramach 46. edycji słynnego Maratonu Dębno. 

  Na starcie tej popularnej imprezy biegowej stanęło ponad 2.500 uczestników. W klasyfikacji generalnej Aron Przybył zajął 20.miejsce, pokonując trasę w czasie 2 godziny 46 minut i 43sekundy. W rywalizacji policjantów kaliszanin był drugi, a do złotego medalisty - Rafała Jury z Krakowa zabrakło mu zaledwie 20 sekund. Warto dodać, że na półmetku Aron Przybył był pierwszy, a rywal dogonił go dopiero na 35.kilometrze. - Jechałem z myślą, aby wrócić z medalem Mistrzostw Polski. Cel zrealizowany. Teraz trochę odpoczynku i pracujemy dalej, sezon dopiero ruszył - mówi kaliski biegacz. - Chciałbym bardzo podziękować mojej żonie Ani i córeczce oraz człowiekowi, który jest ojcem tego sukcesu, mojemu trenerowi Pawłowi Wiśniewskiemu.

  Dla trenującego w UKS 12 Kalisz zawodnika, medal zdobyty w Dębnie jest już kolejnym w ostatnim czasie. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej, w podwrocławskiej Sobótce,  wywalczył on mistrzostwo Polski policjantów w półmaratonie.

  (kz)    

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.