PŁYWANIE. KKS Włókniarz 1925 Kalisz na podium w Oleśnicy. Mikołaj Biedka najlepszy

DATA: 15 kwietnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

29 medali, 7 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych, zdobyli pływacy KKS Włókniarz 1925 Kalisz podczas VIII Międzynarodowego Mityngu Oleśnica 2019.

W imprezie rozegranej w minioną sobotę i niedzielę w Kompleksie Rekreacyjnym „Atol” wystartowało 339 zawodników z 38 klubów z 5 województw oraz goście z Litwy.

Najbardziej okazale wypadł występ Mikołaja Biedki, który został najlepszym zawodnikiem wśród 16-latków odnosząc aż pięć zwycięstw. Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego wygrywał w konkurencjach: 50 m stylem klasycznym, grzbietowym i motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym i dowolnym.

Wśród 16-latek również pięciokrotnie na podium stawała Julia Kantecka, która zwyciężyła w  rywalizacji na 100 m stylem grzbietowym i zdobyła cztery srebrne medale na dystansach: 200 m stylem dowolnym i zmiennym, 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym.

Spośród zawodników KKS Włókniarz 1925 Kalisz na najwyższym podium stanął jeszcze Łukasz Szymański, który wygrał wśród 14-latków w konkurencji  50 m stylem motylkowym. Ponadto trenowany przez Jakuba Stefanika zawodnik zdobył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym i brązowy na 100 m stylem motylkowym.

Na wyróżnienie zasługuje także najmłodsza ze startujących w zawodach pływaczek KKS – Amelia Świątek, która wywalczyła srebrne medale w rywalizacji 11-latek na 50 m stylem klasycznym i motylkowym.