PIŁKA RĘCZNA. Twardy bój z Zagłębiem

DATA: 25 kwietnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Były trener MKS-u Bartłomiej Jaszka nie pomógł Zagłębiu w odniesieniu zwycięstwa z MKS-em. Fot. Zagłębie Lubin.

Trzecie zwycięstwo w fazie spadkowej Superligi odnieśli piłkarze ręczni Energi MKS.

Kaliszanie pojechali do Lubina mając dwa zwycięstwa na swoim koncie. Inaczej Zagłębie, które niespodziewanie przegrało dwa spotkania. Bój o zwycięstwo w Lubinie był twardy. Wynik meczu w 2. min. otworzył Kirył Kniaziew, ale chwilę później wyrównał Bartłomiej Jaszka. Prowadzenie miedziowym znakomitym rzutem z drugiej linii dał Paweł Dudkowski, a przed upływem piątej minuty było już 3:1 dla gospodarzy. W dalszym ciągu byliśmy świadkami wymiany ciosów, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis.

Po pierwszej połowie Zagłębie prowadziło jedną bramką 17:16. Dziesięć minut po zmianie stron lubinianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie - 21:19. Chwilę później wygrywali już trzema bramkami. Goście jednak zniwelowali straty i po rzucie Kniaziewa był remis 28:28. Chwilę później Maciej Pilitowski dał przyjezdnym prowadzenie, a Kniaziew dołożył kolejną bramkę. Na wyrównanie Zagłębiu zabrakło już czasu i MKS wygrał 30:29.

Po tym zwycięstwie kaliszanie z kompletem trzech punktów prowadzą w tabeli grupy spadkowej. Druga jest niespodziewanie Arka Gdynia, która wygrała też trzy swoje mecze. Na drugim biegunie znajduje się Zagłębie Lubin, które przegrała wszystkie spotkania.

W najbliższą sobotę MKS zagra u siebie z Arką Gdynia (godz. 18.30). W środę 1 maja wyjedzie na mecz do Pogoni Szczecin.

MKS Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 29:30 (17:16)

Zagłębie: Małecki 1, Skrzyniarz - Borowczyk, Stankiewicz, Dudkowski 5, Chychykalo 2, Gębala 6, Jaszka 3, Moryń , Mrozowicz , Bondzior 5, Pawlaczyk , Kużdeba , Sroczyk 5, Dawydzik , Pietruszko 2.

MKS Energa: Padasinow, Zakreta, Potocki - Kniaziew 11, Pilitowski 4, Bałwas 2, Adamczak Piotr, Drej 2, Krytski 4, Szpera 6, Adamski , Bożek, Grozdek 1, Misiejuk, Kwiatkowski.