AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ZAPROSZNIE. Noc w Muzeum Historii Przemysłu

DATA: 30 kwietnia 2019 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku zaprasza do bezpłatnego zwiedzania w ramach nocy Muzeów, która odbędzie się 18 maja.

  W tym roku wśród atrakcji będzie można zobaczyć m.in. działająca maszynę parową, salę fortepianów i pianin XIX i XX w. głównie firm polskich. Dodatkowo otwarta zostanie wystawa czasowa pt.” Wiłkomirscy. Dzieje niezwykłej muzycznej rodziny” oraz na Sali z wielkimi maszynami pracującymi wystawa czasowa „Dawny warsztat malarski na podstawie prac Weroniki Machowicz”.

  Na szczególną uwagę zasługiwać będzie sala z wystawą broni historycznej  i współczesnej. Będzie to broń czarnoprochowa dawnych traperów amerykańskich (karabiny Kentucky, Hawken, rewolwery Remington, Colt) po współczesne przykłady broni wykorzystywanej przez służby specjalne wielu krajów (Ar-15 w wielu odmianach jak i powoli odchodzący ze służby popularny AKMS czyli Kałasznikow, PPS, Mauzery itp.). Nie zabraknie filmowego bohatera większości filmów wyrobu austriackiej myśli technicznej Glock-a i wiele, wiele innych.

  Wystawa ta będzie okazją do porównania techniki wytwarzania oraz myśli technicznej wykorzystanej do produkcji broni. Będzie to też okazja do porozmawiania z pasjonatami strzelectwa, którzy zapewnią doradztwo w kwestii wyboru, uzyskania pozwolenia na broń jak i pomogą w rozpoczęciu przygody z bronią czarnoprochową (bezpowoleniową).

  Na każdej sali spotkają Państwo pracowników, którzy będą służyć informacjami nt. odwiedzanych przez Państwa sal.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.